"İç güvenlik operasyonları kapsamında, Mardin Ömerli ilçesi kırsalında Mardin İl Jandarma Komutanlığı ve Polis Özel Harekat timleri ile birlikte gerçekleştirilen operasyonda; 3 teröristin,silahları ile birlikte,Mardin Polis Özel Harekât Şube Müdürü Tufan KANSUVA'yı  şehit ettikleri mağaradan çıkamadan,parçalanarak telef edildiği bilgisine ulaşıldı.

Telef edilen Teröristlerin, Mardin Özel Harekat Şube Müdürü Tufan KANSUVA’nın  şehit edilmesi ve bir güvenlik korucusunun yaralanması olayını gerçekleştiren teröristler olduğunun net olarak tespit edildiği ifade edildi.

ŞEHİT MÜDÜR OMUZLARDA

İntikamı silah arkadaşlarınca ‘saatler içinde’ alınan şehit Tufan Kansuva ise Ankara’daki Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası Karşıyaka Polis Şehitliği’nde toprağa verildi. Törende Kansuva’nın eşi Canan ile babası Necati ve annesi Sebahat Kansuva taziyeleri kabul etti. Kansuva’nın naaşı, musalla taşından cenaze aracına kadar özel harekât polislerinin omuzlarında, tekbirler eşliğinde taşındı. Törene şehidin yakınlarının yanısıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin ve binlerce vatandaş katıldı. Evli ve iki çocuk babası 1980 doğumlu Kansuva, 2002’den buyana Sakarya, Eskişehir ve Şırnak tayinleri sonrası son 4 yıldır Mardin Özel Harekât Şube Müdürü olarak görev yapıyordu.

O DA ŞEHİT OLDU

  • Evren Başçı

  • Mardin-Ömerli'de Tufan Kansuva'nın şehit olduğu saldırıda ağır yaralanan güvenlik korucusu Evren Başçı, tedavi gördüğü Mardin Devlet Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. Başçı'nın cenazesi, Artuklu ilçesine bağlı Sefa Mahallesi'nde dün akşam toprağa verildi.

BÜYÜK BİR ZEVKLE; "TÜRK'E KEFEN BİÇENİN" SONUNUNU GÖSTEREN RESİMLERİ YAYINLIYORUZ...

81 İl Valiliğine Yeni Koronavirüs Genelgesi 81 İl Valiliğine Yeni Koronavirüs Genelgesi


MÜDÜRÜM KANIN YERDE KALMADI
Mardin Özel Harekat Şube Müdürü Tufan KANSUVA’nın, naaşı daha Memleketine gelmeden intikamı'nın alındığı bilgisi tüm yurtta azda olsa acıyı hafifletti ve devlete güveni perçinledi,İçişleri Bakan Süleyman Soylu, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından konuyla ilgili olarak açıklama yaptı. Bakan Soylu, PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Mardin Polis Özel Harekât Şube Müdürü Tufan Kansuva'nın kanının yerde kalmadığını belirterek, "Kıymetli arkadaşım, Tufan Müdürüm, kanın yerde kalmadı. 3'ü de leş olarak alındı! Mekanın cennet olsun" ifadelerini kullandı.