Beşiktaş Kulübü, sekiz kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını açıklamıştı.Sağlık Ekibi Danışmanı Dr. Tekin Kerem Ülkü, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, dün BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, tüm futbolcular, teknik heyet ve tesis çalışanlarına ikinci kez Kovid-19 testi gerçekleştirildiğini belirterek, "Yapılan testler neticesinde, sekiz kişide pozitif Kovid-19 test sonucu tespit edilmiştir. Testi pozitif sonuçlanan kişilerin takip ve tedavi sürecine, ilgili prosedürler doğrultusunda derhal başlanmıştır." ifadelerine yer verilmişti.

Beşiktaş'tan yapılan yeni bir açıklamada ise, Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin de testinin pozitif çıktığı belirtildi. Beşiktaş koronavirüs şoku yaşarken, testi pozitif çıkan 8 kişiden 1'inin futbolcu, 7'sinin ise kulüp çalışanı olduğu iddia edildi. 

TFF'DEN AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Yapılan kontrollerde Covid-19 testi pozitif çıkan Beşiktaş Kulübü futbolcu, teknik heyet, tesis çalışanlarına ve Beşiktaş camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.

KASIMPAŞA'LI FUTBOLCULAR DA YAKALANDI

Öte yandan, Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa'da da iki futbolcunun koronavirüs testinin pozitif çıktığı duyuruldu.Anadoluda çeşitli lig ve guruplarda bulunan 296 futbolcu ve kulup çalışanında Covid-19 tespit edildiği bilgisine ulaşıldı.

Maratonİzmir Avek bugün başlıyor Maratonİzmir Avek bugün başlıyor