İYİ Partili Türkoğlu: Öğretmen boyun eğmez! İYİ Partili Türkoğlu: Öğretmen boyun eğmez!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugün istifa ettiği ya da Erdoğan tarafından affının istendiği öne sürülüyor.

AK Parti'nin Kızılcahamam'daki kampında Antalya Milletvekil Tuğba Vural Çokal, özel hastanede vefat eden bir yakınını anlatarak, bakanlığın yeterli denetim yapmadığını söylemişti. Koca da "O Sağlık Müdürü sizin talebinizle atandı. Sorumluluğu bize atamazsınız. Özel hastanelerle ilgili teftiş başlattık. Onu da siz durdurdunuz" demişti.

Araya giren Erdoğan, "Ölen, bizim bir ilçe başkanımız. Sağlığın özeli devleti olmaz. Hastane ayrımı olandan gerekli denetimlerin yapılması lazım. İhmal var mı, bakın" demişti.
Bazı milletvekilleri de sağlık sisteminde ciddi sorunlar olduğunu söyledi. Bu tartışma Bakan Koca'da kırgınlığa sebep oldu.

İddiaya göre... Koca, bugün Erdoğan'ı arayarak affını istedi.
Erdoğan da talebi kabul etti. bir diğer senaryoya göre ise Erdoğan, Koca'dan affını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinden sonraki ilk Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı sert bir şekilde eleştirmişti. Koca’ya dönerek, “Randevularla alakalı şikayetler var. Sorunu seninle çok ciddi ele alacağız ve gerekeni yapacağız” demişti.

KOCA’DAN İSTİFA YANITI: HAYATIN HER HALİ OLABİLİR

İstifa iddialarını Halk TV’den gazeteci İsmail Saymaz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu. Koca “Affınızı istemişsiniz, doğru mu?” sorusuna “Hayatın her hali olabilir, biliyorsunuz. Önemli olan, millete ve devlete hizmet etmek. Her pozisyonda” diye yanıt verdi.

Koca, Saymaz’ın “Bugün cumhurbaşkanıyla görüşmüşsünüz” sözü üzerine ise “Biz her zaman görüşüyoruz” diye yanıt verdi.

AYRINTILARI AN BE AN DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİZ. TAKİPTE KALIN!

Kaynak: ONGUN HABER