İşgalci-Terörist İttifakı'nın Telsiz Konuşmaları!

İşgalci ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik askeri saldırısında Irak ve Suriye’den getirilen terör örgütü üyeleri de dahil olmak üzere yabancı paralı askerleri aktif olarak kullandığı ortaya çıktı.

Azerbaycan Devlet Güvenlik Servisi, ermenistan'ın çatışmalarda kullandığı teröristlerin ses kaydını paylaştı. Azerbaycan Devlet Güvenlik Servisi (DTX) Halkla İlişkiler Departmanından yapılan açıklamada, DTX, tarafından Azerbaycan'a yönelik askeri operasyonlara karışan pkk bağlantılı teröristlerin telsiz konuşmalarının yakalandığı belirtildi.

Yakalanarak kayda alınan ses kayıtlarında teröristler;emeni tarafındaki zor durumu ve çok sayıda can kaybını, Azerbaycan ordusunun insansız hava araçlarını etkin bir şekilde kullanmasını tatrıtışıyorlar.

Suriye ve Lübnan’a göç eden ermenilerin torunları Türkiye’ye karşı terör örgütü pkk/pyd çatısı altında yeniden örgütleniyor. Daha önce değişik terörist gruplarla birlikte olan ermeniler bu kez kendi sözde taburlarını kuruyor. Terör örgütünün yayın organlarına göre Ermeni gruba Suriye’de öldürülen TKP/ML TİKKO’lu terörist Nubar Ozanyan’ın (Orhan Bakırcıyan) adı verildi.

Taburun sözde elebaşılarından Masis Otanyaf, Suriye’de Kamışlı, Haseke, Serekaniye, Dırbesiye ve Amude gibi kentlere dağılan ermenileri bir araya getirdiklerini söyledi. Her gün askeri ve ideolojik eğitim alan teröristlerin karargahının duvarlarında da ilginç resimler var. Bunlardan biri, 1982 yılında 9 kişinin yaşamını yitirdiği 72 kişinin de yaralandığı Esenboğa saldırısını gerçekleştiren ASALA üyesi terörist Levon Ekmeçiyan’ın fotoğrafı. Teröristler, Türkiye’de karanlık bir suikaste kurban giden gazeteci Hrant Dink,İmralı Mahkumu Başterörist Abdullah Öcalan ve TKP'li Terörist İbrahim Kaypakkaya'nın fotoğraflarını da kara propaganda için kullanıyor.

Teröristler hedeflerinin Türkiye olduğunu da gizlemiyor. Kendince tehditler savuran terörist Masis Otanyaf, “ermenilere yaşatılan kara günün hesabını kimse vermiyor. Bunun şu anki muhatabı Türkiye’dir. Fakat onların bize ve diğer halklarımıza nasıl yaklaştıklarını görüyoruz. Onun için onlardan bir şey beklemiyoruz. Ezilen halklara yaşatılanların hesabını biz soracağız. Bu da onun bir başlangıcıdır. Halklarımıza kutlu olsun” dedi.

(ermenice takvim ve bir ypj flaması)

Terör örgütü pkk ile ermeni grupları arasındaki ilişki bununla sınırlı değil. Azerbaycan ile ermenistan arasındaki çatışmaların sürdüğü Dağlık Karabağ’a giden pkk’lılar, işgalci gruplara destek vermekteler.90'lı yıllarda Kandil ve Kamışlı’dan gelen birlikler Ağrı’dan ermenistan’a geçmişti. Sevan Gölü bölgesinden pkk’ya ayrılan Vardenes Kampı’na geçen 400 kişilik terör grubu, Karabağ’da savaşın şiddetlenmesiyle birlikte sıcak bölgelere gönderilmişti

Kandil’in talimatı dahilinde ermenistan saflarında savaşmaya giden teröristler bomba ve sabotaj konusunda eğitimliler arasından seçilmişti. pkk terör örgütü içerisinde ermeni asıllı kişilere ait olan ‘Ağrı Kartalları’ isimli birliğin Livan Karadağ, Hemaran Kervaçiyan ve Servet Bagopşin isimli 3 terörist Ağrı’dan ermenistan’a geçen gruba kılavuzluk etmişti. Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu’nun Fırat’ın doğusunu pkk/pyd’li teröristleri temizlemek üzere Suriye’ye harekât başlatması halinde, sözkonusu ermeni taburunun akıbetinin tıpkı Afrin’de Türkiye’ye tehditler savurduktan sonra imha edilen ‘Enternasyonel Taburu’ gibi olması bekleniyor.

İstihbarat birimlerinin yaptığı tespitler sonucu 12 sayfalık rapor 'da yer alan bilgiye göre Ermenistan savunma bakanlığı ve Ermenistan ordusundan üst düzey generaller ile PKK 'nın Ermenistan'daki Şêwra Gelê Kurdên Ermenistanê, Kürdistan Komite, Şengal Meclisi Ermenistan Temsilciliği adı altındaki PKK'nın şehir yapılanmasındaki temsilcilerinin de yer aldığı grup Haziran ayının ilk haftasın da PKK/YPG 'nın kandil ve Suriye'nin Kamışlı bölgesinde bulunan örgütün ele başları ile telekonferans yönetimiyle bir anlaşma toplantısı yaptı.

pkk/ypg den başta ermeni kökenliler olmak üzere Ermenistan'a getirtilecek olan terörist grupların İran üzerinden nakil yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda Ermenistan ile pkk/ypg arasındaki iletişim de Azerbaycan'da ve Ermenistan'da var olan Kürt nüfusunun Ezidi olduğu ve bu yüzden iletişimlerinin örgüt yönetimi içinde Ezidi olan birinin olması gerektiği vurgulandı.
Bunun üzerine pkk 'nın Kandil kadrosundaki örgüt yöneticileri içinde Ezidi olan tek ismin "Sözder Avesta" kod adlı Nuriye Kesbir olduğu ve bu teröristtin Ermenistan'daki medyayı kullanarak kürt Ezidi halkın desteğini almada etkili olacağının düşünüldüğü ve iletişimin onun tarafından sağlanması kararlaştırıldı

Suriye'deki PKK/YPG de ise 2 yıl önce kurulan Ermenilerden oluşan Nubar Ozanyan'ın adının verildiği taburun sözde komutanlarından olan Erivanlı Ezidi Kürt Masis Otanyaf adlı teröristtin ismi üzerinde anlaşıldı.
Toplantıda PKK/YPG nin halen 12'si Erivan'da olmak üzere Ermenistan genelinde bulunan 23 ofisinin koordinesinde sadece PKK/YPG nin değil diğer TİKKO, MKP, TİKB, MLKP gibi yasadışı silahlı sol örgüt üyelerinin Ermenistan genelinde Uyuşturucu üretimi ve dağıtımı- Örgüt mensuplarının Ermenistana nakli ve ülkeye geldiklerinde ihtiyaç duydukları sosyal ve ekonomik desteğin sağlanmasının yanında barınma- tedavi - istihbarat ağı ve ihtiyaç duyulan her türlü illegal işlerin koordinesinde sorumlu olarak görev verilmesi görüşünde anlaştıkları ortaya çıktı.

Ermenistan-PKK dostluğunun detayları ile anlatıldığı raporda yer alan bir başka bilği PKK'nın Karadeniz'e sızma arzusu.

Ermenistan Kuzey Irak üzerinden Karadeniz'e sızma girişimi TSK ve MİT 'in operasyonlarıyla deşifre olup sonuçsuz kalınca Ermenistan'ın topraklarında bulunan terör örgütü kamplarında barındırıp, eğiterek her türlü silah ve lojistik desteği sağladığı PKK'nın birlikte hareket ettiği TİKKO, MKP, TİKB, MLKP gibi yasadışı sol terör örgüt mensupları sınırından geçirip Tendürek dağına sokarak buradan Ağrı- Bingöl- Tunceli ve Tokat üzerinden Karadeniz dağlarına sokmaya çalıştığının belirlendiği ifade edildi.

FETÖ TERÖRÜNÜN YENİ YUVASI: ERMENİSTAN
Raporda yer alan bir başka bilgi ise Ermenistanın. PKK'lı teröristlere ev sahipliği yapmasının yanı sıra sorumlu düzeyindeki PKK ve YPG'li teröristlerle birlikte FETÖ'ye de kucak açtığı.

Türkiye ve Kandil bölgesindeki operasyonlarda yaralananlar ile ağır hasta olup tedavi görmesi gereken çoğunluğu sözde örgüt içinde komutan düzeyindeki PKK lı teröristlere Pasaport ve vize vererek Avrupaya rahatlıkla geçişlerine imkan sağlayan Ermenistan'ın aynı imkan ve olanağı 17/25 ve 15 Temmuz Darbe girişi sonrası Türkiye'den kaçan FETÖ örğüt üyelerine de kucak açarak FETÖ mensuplarına PKK/YPG nin ofislerinde çalıştırılıp Ermenice öğrenmeleri sağlanarak bunlara Ermenistan pasaportu ve Schengen vizesi vererek FETÖ'cü teröristlerin Avrupa'da rahat dolaşımlarına imkan sağladıkları da bilgisine yer verildi.

pkk'nın eRMENİSTANDA 15 KAMPI VAR
Terör örgütü PKK'ya Karadağ - Erivan ve Sevan gölü bölgesindeki topraklarında 15 kamp kurdurup PKK'ya İkinci kandil olmak için kucak açarak yıllardır var olan Türkiye düşmanlığını bir kez daha ortaya koyan Ermenistan'ın İran üzerinden gruplar halin de getirdiği Terör örgütü PKK/YPG li teröristlere sivil halka yönelik saldırılarda kullandığı milislere çatışma konusunda eğitim verdirdiğinde raporda yer aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol