Karaman'ın ulusal ve uluslarası tanıtımında önemli role sahip olan ve yaparmış gibi yapan medyatik bir kısım yönetici, amirleri marifeti ve bir türlü önüne geçilemeyen şiddet sebebiyle vatandaşlar artık Antik Yunan ve Roma'da Halkın ve soyluların sempati ve itaatini elde tutmak amacıyla suçluları arena'larda dövüştürerek düzenledikleri Gladyatör (yeni biçimi ile Pankreas) dövüşleri'nin Karaman da düzenlenmesini,ortamın buna çok müsait olduğunu ifade ettiler.

Olay, İmaret Mahallesi'nde yaşandı. Sokak içerisinde karşılaşan iki kişi konuşmaya başladı,bilinmeyen bir nedenle konuşan iki kişiden birisi diğerini iteleyerek yumruk attı. Bunun üzerine başlayan kavgaya kişilerin arkadaşları da dahil oldu. 
Yumruk yiyen arkadaşına yardım etmek isteyen şahsa ise yumruk atan şahsın bir arkadaşı bıçak çekti, diğer bir arkadaşı da elinde tüfekle gelerek şahsı kovaladı. Bu sırada yumruk atan ve sonrasında şahsı yere düşüren diğer şüpheli, yerdeki şahsı tekme tokat dövdü. 
Sokaktan bir aracın geçmesi de dayağı durdurmadı. Daha sonra iki taraf farklı yönlere giderek gözden kayboldu. Tüm bu yaşananlar ise güvenlik kamerasına yansıdı. 
Güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkan polis ekiplerinin, kavga eden şahısların kimliklerini tespit ederek gözaltına aldığı ve haklarında yasal işlem başlattığı öğrenildi.

Karaman’da tekme tokat dayak güvenlik kamerasında

Karaman’da tekme tokat dayak güvenlik kamerasında

Karaman Semerkand Dergahında Olaylı Gece Karaman Semerkand Dergahında Olaylı Gece