Allah Lâik'inizi Versin, ÇikolATA'lı Saygısızlık

Türkiye'nin ilk Yenilebilir Sanat Sergisi 500 Kilogram Çikolatadan Atatürk Onur Anıtı (!)  ve Şekerden Amazon Kadınları Yapılmak Suretiyle Samsun'da Açıldı.

Samsun'da düzenlenen 3. Uluslararası Master Of Cake Pasta Yarışması Pastacılık ve Çikolata Festivali'ne katılan Pashayev, 500 kilogram çikolata kullanarak Avusturyalı heykeltıraş Krippel'in eseri olan Atatürk Anıtı'nın (Onur Anıtı) birebir benzerini yaptı.

Hz. Ömer şöyle ifade etmektedir: “Tanrı diye helvadan put yapar, onlara tapardık. Uzun bir yolculuğa çıktığımızda karnımız acıkınca, yaptığımız putları yerdik,Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu ATATÜRK'ü Çikolataya Bulayanlar, Anıtı Yemeye Neresinden Başlayacaklar Acaba...)

ATA OLDU çikolATA (500 KİLOGRAM ÇİKOLATADAN ATATÜRK HEYKELİ YAPTI)

Azerbaycanlı pasta ustası Senan Pashayev tarafından 500 kilogram çikolata kullanılarak üç haftada yapılıp Samsun'a getirilen 2 metrelik kaide üzerinde yaklaşık 1,5 metre yüksekliğindeki çikolatadan Atatürk Anıtı, Samsun Valiliğince oluşturulacak müzede sergilenecek.

Festivalde ayrıca, Amazon savaşçı kadınların şeker hamurundan 2 metre yüksekliğinde iki heykeli de yapıldı.( Mustafa Kemal'in Yanına Uygun Görülen Kişiliklere Bakınız...)

Pashayev, 19 Mayıs 1919'un 100'üncü yılı anısına çikolatadan Onur Anıtı yaptığını söyledi. ( T.C.'nin ve Atatürk'ün Onurunu Çikolata'ya İndirgemek Sanatmıdır? )

Heykelde 500 kilogram çikolata kullandığına işaret eden Pashayev, "Uzun yıllar sergilenmesi için heykeli Samsun Valiliğine hediye ettik. Oluşturulacak müzede anıt, vatandaşlarımızın ziyaretine açılacak. Biliyorsunuz, Azerbaycan ve Türkiye iki kardeş ülke. Bizim için de Atatürk'ün anlamı çok büyük." ifadesini kullandı.

Çikolatadan heykelin yapım ekibinde yer alan Halime Coşkun ise eserin tasarım aşamasıyla bir ayda bitirildiğini, Samsun'a Azerbaycan'dan özel bir araçla getirildiğini anlattı.

Festivale katılan Altınkum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri de 1919 kurabiye kullanarak "Atatürk ve silah arkadaşları'nın 100'üncü yılı" koreografisi oluşturdu.

500 kilogram çikolatadan Atatürk Anıtı

500 kilogram çikolatadan Atatürk Anıtı

SAYIN VALİ VE PROTOKOL NEYİ ALKIŞLAMAKTASINIZ ACABA ?

500 kilogram çikolatadan Atatürk Anıtı

500 kilogram çikolatadan Atatürk Anıtı

Bir Ülke'nin Onurunun Üzerini Kakao, Şeker,Çikolata İle Kaplayıp Yenilebilir Sanat Kavramı İle İfade Etmek Bizce Edepsizliktir...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol