Mideler Bayram Edecek

Son dönemde iğleden ipliğe birçok ürünün fiyatı zamlanırken, bu artıştan tatlıcılar da nasibini aldı. Maliyetleri artan tatlıcılar, düşen satışlarını kurtarmak için kendince çözüm üretmeye başladı.

Daha önce kilogram fiyatı 120 liradan başlayıp 200 liraya kadar çıkan baklavayı alamayan vatandaşlar için üretilen boş baklava projesi Türkiye'nin gündemine oturdu.

Vatandaşın alım gücünün iyice düşmesiyle çareyi fiyatı artıran malzemeleri ürünlerden çıkarmakta bulan esnaf şimdi de boş tost yaparak müşterilerine sunmaya başladı. Gaziantepli bir tostçu, ekmeğin arasına ketçap ve biber koyarak yaptığı ‘Boş Tostu” 2 TL’den satınca sosyal medyada gündem oldu.

Boş Baklavadan Sonra, Boş Tost Dönemi, Boş Börek, Boş Sıkma, Boş Ayran ve İçi Boş Çay Sigara Tasarımları da Beklentiler Arasında

Görüntü sosyal medyada hızla yayılırken; konuya ilişkin bir tepki de oyuncu ve senarist Can Yılmaz’dan geldi.

Twitter’dan bir paylaşım yapan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

Gaziantep'in yanı sıra, Ankara ve İstanbul'da şubesi bulunan, atom, çikolatalı kavurmalı, muzlu, karışık, kaşarlı, gibi birçok çeşit tost yaparak sosyal medya hesaplarından paylaştığı için ‘Tostçu Erol' adıyla tanınan tostçu Mehmet Erol Sorgulu, bu kez de yarım ekmek arasına ketçap ve biber koyarak 2 TL'den satmaya başladı.

1 DİLİM SUCUK, BİR DİLİM KAŞAR 2 TL

Bir süre önce sosyal medya hesabından, “Sadece 1 dilim, evet yanlış duymadınız 1 dilim kaşar ve 1 dilim sucuk maliyeti 2 TL. Esnaf bu maliyetle nasıl iş yapacak. Allah sonumuzu hayır etsin” paylaşımı yapan tostçu Erol boş tost ile ilgili ise şunları söyledi:

* Bu tostu ben, çırak olarak tostçuluğa başladığım 2000 yılında o zamanın parası 100 kuruşa satıyordum. Kötü bir tost da değil aslında. Şu an 20 TL'den başlayıp, 50 TL'ye kadar giden bir fiyat arasında tost satışı yapıyoruz.

*Aradan geçen 22 yılda boş tostun fiyatı da yaklaşık 20 kat artmış. 22 yıl önce bu tosttan çok satardık. Amacımız, hem insanlara nostalji yaşatmak, hem de her şeyin ateş pahası olduğu bir dönemde insanlara değişik bir alternatif sunmak. 2 TL’den satılan boş tost sosyal medyada da gündem oldu.

can-yilmaz-in-sakasi-gercek-oldu-bos-baklavanin-14729415_360_m

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol