Tüm EMEKLİLER Bunu NOT ALDI...

CHP Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi milletvekilleri, dün “Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”un görüşmeleri esnasında emeklilere yapılan bayram ödemesi tutarının bin liradan, bin 500 liraya çıkarılması ve bayram ikramiyesi miktarının her yıl gerçekleşen enflasyon oranında artırılması için önerge verdi. Verilen önerge, AK Parti ve MHP oyları ile reddedildi.

Plan Bütçe Komisyonu üyesi CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “Ekonomik kriz ve pandemi halkımızın ocağına incir ağacı dikti. Türkiye’de 13 milyondan fazla emekli var. Emeklilerin büyük bölümü yoksulluk kıskacında. Emeklilerin 4.5 milyonu, geçinemediği için çalışmaya devavm ediyor” ifadelerini kullandı.

Girgin, şunları ifade etti: “CHP’nin Plan Bütçe Komisyonu üyeleri olarak, hiç olmazsa bu bayramda yılların çalışma yükünü sırtında taşıyan emeklilerimiz torunlarına bir harçlık verebilsin diye bayram ikramiyesinin 1.000 liradan, 1.500 liraya çıkarılması ve bayram ikramiyesi miktarının her yıl enflasyon oranında artırılması için önerge verdik. Maalesef önergemiz AKP ve MHP oyları ile reddedildi. Beşli çetenin borçlarını silerken elleri titremeyenler, konu emeklilerimiz olunca en iyi bildikleri şeyi yaparak, halkın ihtiyaçlarına ne kadar uzak olduklarını gösterdiler.” diyerek duruma tekpi gösterdi.

Durumu haber alan Emekli vatandaşlar ise; "Cumhur İttifakının her üç partisi de ölüm fermanlarını imzaladılar, En yakın seçimde buyrun cenaze namazına diyerek,bunları seçim sandığına gömmek için sabırla bekliyoruz,iktidar her zaman devlet değildir,İnsanı yaşat ki devletin yaşasın, insanını açlığa mahrumiyete, mağduriyete mahkûm eden iktidar ve itrili ufaklı kuyruklarına (ortaklarına) 13 milyon emekli olarak sandıkta yıllarca unutamayacakları bir ders vereceğiz,tabiki sandık önümüze gelirse,seçim sonuçları hileli yöntemlerle hadım edilmezse" şeklinde değerlendirmeler yaparak kaygılarını belirttiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol