Rus devlet televizyonu Rossiya 24'e konuşan epidemiyoloji uzmanı Nikolay Ivanevich Briko, Kovid-19'la ilgili baştan beri 1,5 metre olarak bilinen bulaşma mesafesi ile ilgili verileri güncelleyerek, koronavirüsün 4 metre mesafeden insandan insana bulaşabildiğini ifade etti.

Güncellenen bulaşma bilgilerine ait verilerinin Ülkemizde devam eden Coronavirüs ile mücadele kapsamında farklı ve yeni değişiklikler getirmesi bekleniyor.

VİRÜS HAVADA 3 SAATE KADAR KALABİLİYOR
Bu verilerin ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi'nin (CDC) yeni araştırmasıyla teyit edildiğini söyleyen Briko, virüsün 30 dakika ila 3 saat arasında havada kalabildiğini, nesnelerin yüzeyinde ise birkaç gün varlığını sürdürdüğünü vurguladı. Rus uzman, böylelikle bulaşmanın sadece havadan damlacıklar yoluyla değil, aynı zamanda temasla da gerçekleşebileceğinin altını çizdi.

RUSYA'DA 170 KİŞİ VİRÜSTEN ÖLDÜ
Rusya'da şimdiye kadar 21 bin 102 Kovid-19 vakası kaydedildi, bin 700 kişi hastalığı yenerek sağlığına kavuşurken 170 kişi ise hayatını kaybetti. Ülkenin birçok bölgesinde teyakkuz durumu devrede, vatandaşlar evlerinde kalmaları için uyarılıyor, diğer ülkelerle uçak ve tren seferlerine ise ara verilmiş durumda.

Kimse Aşıyı Yaptırmaya Zorlanmadı mı? Kimse Aşıyı Yaptırmaya Zorlanmadı mı?