Kağıt Üzerinde Kalmasın...

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine Covid-19 denetimlerine ilişkin yeni bir genelge gönderdi. Kağıt üzerinde kalma endişesi sorumluluk bilinci taşıyan bir kısım vatandaşta halen bulunmakla birlikte,Genelgeye göre, Ülke genelinde yarın kapsamlı koronavirüs denetimi gerçekleştirilecek.

"Denetimlere tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri katılacak."

Genelgede, koronavirüs salgınıyla mücadelede temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının ve vali/kaymakamların koordinasyonunda sürdürülen denetim faaliyetlerinin salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşıdığı belirtildi.

Genelgeye göre yarın Türkiye genelinde vali, kaymakam, belediye başkanı, muhtar ve kolluk birimlerinin katılımıyla Covid-19 tedbirleri denetlenecek.

Tebir ve Denetlemelerin Kağıt üzerinde kalma endişesi sorumluluk bilinci taşıyan bir kısım vatandaşta halen bulunmakta...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol