81 İle Yeni Korona Virüs Genelgesi

İçişleri Bakanlığı Covid-19 bilgilendirme sayfasında corona virüsle ilgili yeni kural ve düzenlemeleri paylaştı. Son dakika bilgisine göre İçişleri Bakanlığı yeni kararları paylaştı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tüm kurumları ile topyekün farklı bir Mücadele Konsepti'ni uygulamaya geçirmeye hazırlandığı ama vatandaş tarafında henüz oturmuş bir mücadele konsepti algısının oluşmadığı gözlendi.

Vatandaşların kalabalık şekilde vakit geçirdiği market, otogar, ulaşım aracı, alışveriş merkezi gibi yerlerde yoğunluğun azaltılması için 10 günlük süreçte denetimler yapılacak.

Koronavirüs Ek Tedbirleri 18089.pdf

İŞTE YENİ CORONA VİRÜS GENELGESİ!

1. Vatandaşların kalabalık şekilde bulunabildiği pazaryeri, market, otogar, toplu ulaşım aracı, cadde/sokak, park ve bahçeler, alışveriş merkezleri gibi yerlerde yoğunlaşmasının sağlanması, bu doğrultuda önümüzdeki 10 günlük süreçte konu bazlı denetimlere (her il kendine uygun şekilde planlama yapacak şekilde) ağırlık verilmesi,

2. Aşağıdaki işyerlerinin en geç saat 22:00'de kapanmalarının sağlanması;

Evlere paket servis ve gel - al şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerleri (içkili/içkisiz ayrımı olmaksızın)

Kahvehane, kıraathane ve çay ocakları,

Berber, kuaför, güzellik merkezi gibi işyerleri,

Nikah/Düğün salonları,

Halı sahalar ve spor salonları,

İnternet kafeler/salonlar ve elektronik oyun yerleri, bilardo salonları ve lunaparklar, tiyatro, sinema ve konser salonları...

Yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna vb. yerler,

3. 26.08.2020 tarih ve 2020/11 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi doğrultusunda başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere tüm özel sektör (sanayi tesisleri dahil) kuruluşlarında uzaktan ve/veya dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinden azami düzeyde faydalanılmasının sağlanması, Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarının çalışma koşulları gözönünde bulundurulmak suretiyle il genelinde mesai saatlerinin başlama ve bitiş dönemlerinin İl Pandemi Kurulları'nda değerlendirilerek il geneli için bir planlamaya gidilmesi, mesai/vardiya başlangıç saatlerinin sabah 06:00'dan itibaren kademeli olarak başlatılarak ara dinlenmesi dahil olmak üzere 06:00 15:00, 06:30 15:30, 07:00 16:00, 07:30 16:30, 08:00 17:00, 08:30 17:30, 09:00 18:00 vb. mesai/vardiya uygulamalarına geçilmesine karar verildi.

İSTANBUL VALİSİ YERLİKAYA'DAN DÖNÜŞÜMLÜ ÇALIŞMA AÇIKLAMASI!

Son dakika açıklamasında bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, corona virüs tedbirleri kapsamında 60 yaş üstü çalışanların, hamilelerin, kronik rahatsızlığı olanları ve 10 yaş ve altı çocuğu bulunan kadınların evden çalışabileceğini açıkladı. Sanayi kesimlerinde çalışanların sabah saat 07:00'de mesaiye başlaması kararı alındı.

istcovid-19.pdf

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol