Seçim Yasakları Başladı! Seçim Yasakları Başladı!
FETÖ-PDY’ye bağlı çalıştığı bilinen Altın Çocuk Derneği’nin yapmadığı işin parasını almak için Büyükşehir Belediyesi’nden faiziyle birlikte icradan 1,2 trilyon lira almaya çalıştığı ortaya çıktı.Paralel bina'ya yönelik Adana merkezli 4 vilayette 17 adrese eşzamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 10 şahıs gözaltına alındı. Soruşturmada Kalkınma Bakanlığı'nca yürütülen; 'Sosyal Destek Programı' (SODES) kapsamında yoksulluk, işsizlik ve eğitim gibi konularla ilgili toplanan paraların paralel bina tarafından Zaman gazetesine aktarıldığı ortaya çıktı. 

 
Alınan bilgiye göre, polis operasyonu ile sonuçlanan skandal hortum girişimi şu şekilde gelişti;
Büyükşehir Belediyesi ile Altın Çocuk Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği İktisadi İşletmesi arasında 12 Mart 2014 tarihinde, seçime 18 gün kala 1milyon 930 bin bedelli “Seyhan, Sarıçam ve Çukurova ilçelerinde Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezleri Kurulması ile İşletilmesi İşi” protokolü imzalandı ve 14 Mart 2014 tarihinde de Büyükşehir Belediyesi yer teslimi yaptı.
FETÖ/PDY OPERASYONLARI BAŞLAYINCA BELEDİYE 2 İLÇE PROTOKOLÜNÜ İPTAL ETTİ
Ülke genelinde Paralel Yapıya yönelik operasyonların başlaması üzerine Büyükşehir Belediyesi, iş programında değişiklik yaparak, Sarıçam ve Çukurova İlçelerinde Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezleri kurulması işini iptal etti. Durumu 17 Mart 2014 tarihinde Altın Çocuk Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği İktisadi İşletmesi’ne resmi yazıyla bildirdi. Böylece derneğin uhdesinde sadece Seyhan’da oluşturulan Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezi kaldı.
SEYHAN İÇİN ÖDEME YAPILIYOR
Altın Çocuk Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, 7 Mayıs 2014 tarihinde Seyhan’daki Şakirpaşa Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezi’ne ait 1,5 aylık hakedişi (14.03.2014-30.04.2015) Büyükşehir Belediyesi’ne sundu. Teknik Şartnamedeki esaslar incelendikten sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından derneğe KDV dahil 141.000 TL. ödeme yapıldı.
ONGUNHABER İFTİRA ATMAZ, İŞTE BELGESİ:DERNEK PARANIN TAMAMINI İSTEDİ
MHP’li Hüseyin Sözlü, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmesinden sonra paralel yapıya yakınlığıyla bilinen bu dernekle yapılan sözleşmeyi askıya aldırdı. Bu uygulamadan sonra uzun süre sessizliğe bürünen dernek, tam 1 yıl sonra Büyükşehir Belediyesi’nden yapmadığı işlerin parası için 10 Nisan 2015 tarihinde icra işlemi başlattı.
FAİZİNİ DE İSTEDİLER
Altın Çocuk Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, Sarıçam ile Çukurova ilçelerinin 17 Mart 2014 tarihinde programdan çıkartılmasına rağmen, bunu görmezden geldi. 12 Mart 2014 tarihinde imzalanan sözleşmeyi “delil” gösteren dernek avukatı, Adana 14’üncü İcra Dairesi kanalıyla Adana Büyükşehir Belediyesi’nden faiziyle birlikte toplam 1 milyon 187 bin 965 TL’yi talep etti.
BELEDİYENİN İTİRAZI KABUL EDİLDİ
Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi, icra takibine itiraz etti. Mahkemeye, Seyhan ve Çukurova İlçelerinin programdan çıkartıldığını belgeleriyle beyan etti. Seyhan’daki merkezle ilgili 1 hakediş yapıldığını ve bedelinin de ödendiği bildirildi. Belediye avukatları, başka bir hak ediş olmadığını, istenen paranın yasa dışı olduğunu beyan edince, itiraz kabul edildi ve icra takibi durduruldu.
TÜM BELGELER POLİSTE
Büyükşehir Belediyesi avukatları, süreçle ilgili tüm belgeleri Emniyet Müdürlüğü’ne teslim etti. Dosyayı inceleyen polis, operasyon için düğmeye bastı. Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatı ile askıya alınan ödemeler ve icra işlemine belgeli itiraz sonucu mahkeme, kamunun 1.2 trilyon lirasının, FETÖ'ye yakın Altın Çocuk Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ne aktarılmasını son anda engelledi. (İHA)
ASIL ŞİMDİ,HIRSIZ VAR SLOGANI ŞU AN DAHA GÜR ÇIKMALI PARALEL HIRSIZLAR, YETİM HAKKI TECAVÜZCÜLERİ, HARAMZADE HIRSIZLAR...