Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Tarım Kredi’de tutmayan indirim vaadi de kısa sürdü. Ürünlerin fiyatlarının 20 liraya kadar arttığı görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 8 Ağustos’taki Merkez Karar Yönetim Kurulu Toplantısı’nda (MKYK) Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye Tarım Kredi Kooperatiflerine ait marketlerde fiyatları düşürme çağrısında bulunmasıyla 15 Ağustos’ta gerçekleşeceği söylenen indirim vaadi daha bir ay geçmeden yeni zamlara boşa çıkarıldı.

Kayseri Şeker'de pancar ödemeleri başladı Kayseri Şeker'de pancar ödemeleri başladı

15 Ağustos’ta ucuza ürün alabileceğini düşünerek marketleri dolduran yurttaşların olduğu fotoğraflardan geriye boş marketler kaldı.

popup-slide

KAYNAK: Tarım Kredi Kooperatif Market Et Şikayetleri - Şikayetvar (sikayetvar.com)

Önceleri son tüketim tarihi geçmiş ürünlerin satıldığı ve üretim tarihi olarak gelecek tarihlerin yazıldığı ürünlerin satıldığı ortaya çıkan, et satışlarında vatandaşa vakumlu ambalajda eti sıyrılmış saf kemik yedirmeyi adet haline getiren Tarım Kredi marketlerindeki indirimler de geride kaldı.

Enflasyonla mücadelenin en önemli girişimi olduğu ve zincir marketleri dize getireceği iddia edilen Tarım Kredi Marketlerinde fiyatlar yükseldi. Zincir marketlerin Tarım Kredi’ye göre çok daha ucuz olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

indirim-cabuk-bitti-1062139-1.

   (Tablo: BirGün)