OĞAN, "İmza İşinde Garip Şeyler Oluyor."

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 11 kişinin cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için 100 bin imza bulması gerektiğini açıklaması üzerine süreç başladı. Seçmenler tarafından Cumhurbaşkanı adayı gösterilen kişilerin imza süreci devam ediyor.

11 Cumhurbaşkanı adayı için hedef 5 günde 100’er bin imza toplamak. Adayların topladığı imzalar, YSK’daki çevrim içi sistemden anlık takip ediliyor.

Adalet Partisi, Türkiye İttfakı Partisi, Ülkem Partisi ve Zafer Partisi’nin oluşturduğu Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Oğan sosyal medya hesabından imza süreciyle ilgili dikkat çeken bir paylaşıma imza attı. “İmza işinde garip şeyler oluyor” diyen Oğan, “Bize imza atan insanlar gönderdi. İmza evrakının üzerinde 19 Mart yazıyor. O tarihte imza süreci daha başlamamıştı. Ayrıca farklı şeyler de kulağımıza geliyor… YSK ne diyecek bu işe, açıklama bekliyoruz!”

İMZA SÜRECİNDE İKİNCİ GÜN SONA ERDİ
Seçmenler tarafından belirlenecek cumhurbaşkanları adayları için ikinci gün atılan imza sayıları açıklandı. Muharrem İnce 51 bin 367, Fatih Erbakan 46 bin 725 imza alırken Sinan Oğan ise 25 bin 924 imza aldı.

YSK’nın açıkladığı karara göre; Hilmi Özden, Halil Murat Ünver, Yakup Türkal, Ahmet Özal, Sinan Oğan, Muharrem İnce, Doğu Perinçek, Fatih Erbakan, İrfan Uzun, Davut Turan ve Erkan Trükten seçmenler tarafından verilecek 100 bin imza ile cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilebilecek.

Seçmenler, adaylara imza verebilmek için 22-27 Mart tarihlerinde 08.00 – 20.00 saatleri arasında ilgili ilçe seçim kurulu başkanlıklarına başvurarak imza verilecek. Ayrıca, alınan kararla, saat 20.00 itibarıyla sırada bekleyenlerin de tespitinin yapılarak bu kişilerin de imza işlemleri tamamlanacak

TOPLANAN İMZALAR ŞU ŞEKİLDE 

YSK’dan alınan verilerine göre ikinci günün ardından adayların topladıkları imza sayıları şu şekilde:

Muharrem İnce: 51367
Fatih Erbakan : 46725
Sinan Oğan: 25924
Doğu Perinçek : 11792
Yakup Türkal : 1645
Erkan Trükten : 755
Tevfik Ahmet Özal : 567
İrfan Uzun : 319
Halil Murat Ünver : 211
Hilmi Özden : 151
Davut Turan : 68

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol