İNCE Çekildi Gözler OĞAN'da

14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine sayılı günler kala siyasi arenada hareketli dakikalar yaşanıyor. Cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İNCE, adaylıktan çekildiğini açıkladı. 

Siyasetin gündemine oturan bu haberin ardından ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan OĞAN'ın da Cumhurbaşkanı Adaylığından çekileceğine yönelik bir iddia ortaya atıldı. 

ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan OĞAN, Antalya programını iptal etti. OĞAN, kurmaylarını Acil ibaresiyle Ankara'ya çağırdı.İddia henüz doğrulanmaz iken danışmanları, olası bir basın açıklamasına önceden gazetecilere bilgi vereceklerini söyledi.

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan OĞAN ve Zafer Partisi lideri Ümit ÖZDAĞ'ın 'Adaylıktan Çekilme' İddialarına İlişkin Şu Anki Yanıtları Twitter Üzerinden Verildi.

detail-photo-fancybox-4

detail-photo-fancybox-3

Muharrem İNCE 'nin Açıklamalarından Satırbaşları Şöyle:

- Değerli arkadaşlar, öncelikle rahatsızlığım nedeniyle telefon açan, arayan soran, mesaj atan, iyi dileklerini ileten herkese teşekkür ediyorum.

- Değerli arkadaşlar, siyasi yolculuğuma 15 yaşımda başladım. Zifti eriterek duvarlara Kara Oğlan Ecevit yazdım. Afiş astım, duvarlara yazı yazdım. İlçe, il yönetimlerinde bulundum. Beş dönem milletvekilliği yaptım, cumhurbaşkanı adayı oldum, parti kurdum.

- Tam 40 yılı üzerinde bir süredir siyasette mücadele ediyorum. Hiç kul hakkı yememeye özen gösterdim. Yanlışa yanlış, doğruya doğru dedim. Doğru varsa kim yaparsa yapsın iktidar, muhalefet demeden sahip çıktım.

- Bu 40 yılın içerisinde haksızlık yaptığım insanlar olmuş olabilir, bana da haksızlıklar yapılmış olabilir. Ama bu son 45 günde gördüklerimi, son 45 senede görmedim. Sahte dekontlar, sahte jeepler, olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler, olmayan fotoğraflar.

- İsrailli bir porno sitesinden alıyor görüntüyü, benim kellemi kesip oraya koyuyor ve bunu FETÖ'cüler yapıyor. Ne yazık ki Türkiye'de muhalif olacağım diye bunu paylaşanlar var.

- Emniyet bulmuyor, savcı görevini yapmıyor. Gazeteci 'Muharrem İnce'ye iftira atılıyor' yazmıyor. Yazanlar da FETÖ'cülere ortak gibi yazıyorlar. 'Özel hayatın gizliliği' diyorlar. 'Özel hayatın gizliliği' yazılması için benim böyle görüntülerimin olması lazım. Geçmişte yaşandı böyle şeyler. Geçmişte yaşananlarda o görüntüler vardı ama gizlice çekilmişti. Benim böyle bir görüntüm, ses kaydım yok ki. Bu özel hayat falan değil bu iftira.
- Memleket Partisi Türkiye'nin geleceği için önemlidir. Mutlaka o Meclis'te olmalıdır... Neden söyleyeyim; Atatürkçülerin o mecliste olması lazım. Türkiye'nin sigortası Memleket Partisi'dir. Mutlaka o Meclis'te olmalıdır. Kim saldırırsa saldırsın. Memleket Partisi'ne her evden bir oy istiyorum.

  Adaylıktan Çekiliyorum

- Bunu memleketim için yapıyorum. Bir kanal açmaya çalıştım. Bahaneleri kalmasın. Yoksa seçim sabahı bütün suçu bize atacaklar. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol