Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle üniversitelerde uzaktan eğitim yöntemine geçilmesi ile birlikte mağduriyet yaşayan öğrenciler için üniversitelere genelge gönderdi. Genelgede öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için kayıt dondurma imkanınından faydalanabileceği belirtildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle üniversitelerin tatil edilmesi ve uzaktan eğitim yoluyla eğitim vermeye başlamasının ardından ikametlerine dönen öğrenciler; bilgisayar, internet gibi konularda mağduriyet yaşamaya başladı. YÖK, konu ile ilgili başvuruları çözüme kavuşturmak için bir genelge yayımladı.

Üniversitelere gönderilen genelgede konu ile ilgili çeşitli başvurular olduğu söylenerek öğrenciler için 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar dönemine özel olmak üzere  kayıt dondurma imkanı tanındığı belirtildi.

Ayrıca genelgede, lisansüstü eğitimde tez aşamasında olup azami süresi biten öğrenciler için de eğitime ara verilen süre kadar ek süre verilmesine karar verildiği açıklandı.

Uzaktan eğitim almak için imkanı bulunmayan öğrenciler kayıtlarını dondurmaları halinde bir dönemlik kayıp yaşamak zorunda kalacak.

İşte YÖK’ün Genelgesi

Bursa'dan TEKNOFEST'e rekor katılım Bursa'dan TEKNOFEST'e rekor katılım