Provokatör Medya Hakkında soruşturma başlatıldı

İstanbul Adalet Sarayı'nda meydana gelen olaylarda şehit düşen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz ve saldırı ile ilgili yayın yapan Bugün, Cumhuriyet, Posta ve Hürriyet gazeteleri hakkında ''Terör örgütünün propagandasını yapmak''  suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin, Bugün, Cumhuriyet, Posta ve Hürriyet gazetelerinin bugünkü yayınları nedeniyle resen soruşturma başlattığı öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Bugün, Cumhuriyet, Posta ve Hürriyet gazeteleri hakkında, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin bugünkü yayınları nedeniyle ''Terör örgütünün propagandasını yapmak'' suçundan soruşturma başlattı.

dort-gazete-hakkinda-sorusturma-baslatildi-(1).jpg

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun, savcı Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin Bugün, Cumhuriyet, Posta ve Hürriyet gazetelerinin bugünkü yayınları nedeniyle resen soruşturma başlattığı öğrenildi. 

Gazetelerin bugünkü nüshalarında savcı Kiraz'ın rehin alındığı fotoğraflar yayınlanarak terör örgütü DHKP-C'nin propagandası yapıldığı iddiasıyla, ''Terör örgütünün propagandasını yapmak'' suçundan soruşturma başlatıldığı belirtildi. 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol