Operasyonlar Yargıya Kayabilir!
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, emniyetteki 'paralel yapı' operasyonuna ilişkin konuştu. Kırıkkale Valiliği'ni ziyaret eden Atalay, emniyette paralel yapıya yönelik operasyonun güvenliğin ve yargının yürüttüğü çalışmalar olduğunu söyledi.Yapılan çalışmaların hepsinin hukukun içerisinde ve bundan sonra da öyle olacağını ifade eden Atalay, "Sorulduğunda şunu diyorduk: "Bu konularda çalışmalar var, dosyalar olgunlaştığında tabi yargı onlarla ilgili gerekeni yapar." Şu anda artık dosyalar olgunlaşma safhasında ve işte şeyler başlamış oldu" dedi

"Soruluyor 'bunların devamı gelecek mi?' diye. Tabii devamının gelmesi lazım" diyen Atalay şunları söyledi:

"Gelecektir eminim. Yargıda da değişik alanlarda da olacaktır. Yani zamanında yapılmış yanlışlıklar, hatalar varsa bunları yapanlar, haksız dinlemeler, illegal dinlemeler, evrakları değiştirmeler, yani bütün bunların şimdi hesabı sorulur. Kim yaparsa yapsın. Hele kamu görevlisiyse emniyette, yargıda, güvenlikte."

Atalay, operasyonların yargıya doğru kayacağı tahmini içerisinde olduklarını dile getirerek, güvenlik ve emniyet içerisinde daha da genişleyeceğini tahmin ettiğini belirtti.

"HEPİMİZE İFTİRALAR ATILDI"

Bu yapının zamanında her şeyi, her yolu mübah görerek çok büyük yanlışlıklar yaptığını anlatan Atalay, insanların hakkına, hukukuna çok tecavüz edildiğini, insanlara çok haksızlıklar yapıldığını ifade etti.

Atalay, "Bizlere de hepimize ne iftiralar yapıldı biliyorsunuz. Tabi şimdi de onlar hukuk yoluyla işte belirli işlem görüyor. Dosyalar olgunlaştıkça bu olaylarda, soruşturmalar da devam edecektir. Ama onu her zaman söylüyoruz. Yani yalanla, iftirayla, haksızlıkla değil hukukun içerisinde bunlar yürüyecek. Hepsi delillerle belgelerle ve hukukun içerisinde biz onu önemli görüyoruz" şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Cumhurbaşkanlığı seçimi için arkadaşlarının çalıştığını anlatan Atalay, vatandaşların yüzde 55'inin tercihinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olacağını savundu.

Atalay, basında yer alan anket sonuçlarının da kendilerine göre yerine oturduğunu belirterek, çok fazla değişikliğin olmayacağı tahmininde bulundu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol