Kemal Kılıçdaroğlu: 'Abdullah Öcalan ile Görüşülebilir'
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 'Geleceği Birlikte Kuruyoruz' adlı bölgesel toplantılarının 8.'sini Diyarbakır'da gerçekleştirdi.


Toplantının ardından sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu'nun basına kapalı yapılan görüşmede, çözüm süreci kapsamında, Abdullah Öcalan ile görüşülebileceğini dile getirdiği gündeme geldi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “MİT’in içinde bir grubun sadece CHP için görevlendirildiğini biliyoruz. Başta da kendisini ‘Ulusalcı’ olarak tanımlayan arkadaşların düşmemesi lazım. ‘CHP Alevilerin ve Kürtlerin partisidir’ algısını yerleştirmek için mücadele edecekler, bu çabayı gösterecekler" demişti.


'SİYASETTE 24 SAAT BİLE UZUN BİR ZAMANDIR'

CHP Milletvekili Durdu Özbolat'ın sahibi olduğu Yurt gazetesi, bugünkü manşetinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır'daki basına kapalı toplantıda Abdullah Öcalan'a yeşil ışık yaktığını duyurdu. Haberde, "Kılıçdaroğlu ayrıca anadilde eğitim konusunda parti komisyonlarından çıkacak kararları destekleyeceklerini belirtirken, HDP ile çözüm süreci kapsamında bir iş birliğine Süleyman Demirel'in, 'Siyasette 24 saat bile uzun bir zamandır. Her an her şey olabilir' sözüyle cevap verdi" ifadeleri yer aldı.

'ÖCALAN İLE GÖRÜŞÜLEBİLİR'
Çözüm sürecinin konuşulduğu görüşmede Kılıçdaroğlu'nun Abdullah Öcalan ile görüşülebileceğini vurguladığı aktarıldı. Bu görüşmenin Akil İnsanlar aracılığıyla da olabileceğini belirten Kılıçdaroğlu, "Çözüm aşamasında son nokta Meclis olmalıdır" dedi. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol