Bu Haberi Mutlaka Kaydedin


Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos "Bizi bütün dünya tanıyor, Türkiye'nin tanımasını istemiyoruz" dedi.
Kıbrıs Rum radyosu II. Hrisostomos'un bu sözleri, Türk hükümetinin Güney Kıbrıs'ı, AB ile yaptığı mültecileri geri kabul anlaşmasının dışında tutmasını yorumlarken söylediğini duyurdu.

II. Hrisostomos "Türkiye yarım asırdır bizi tanımıyor. Yapmamız gereken Avrupa'yı, Birleşmiş Milletleri ve bütün dünyayı bilgilendirmektir. Çünkü Türkiye sahte dış politikasıyla, tezlerinin doğruluğuna ikna etmeyi başarıyor" ifadelerini kullandı.

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'in BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon'la görüşüp, Ban'a yalanlar söyleyen Türk Dışişleri Bakanı'nın maskesini düşürmesinin" kendisini memnun ettiğini anlatan II. Hrisostomos "Avrupa'nın devlet ve hükümet başkanlarını detaylı bilgilendirmek zorundayız. Çünkü Türklerin ikna etme yöntemleri var, maskelerini düşürmeliyiz" iddiasında bulundu.

"ZEMİNİN DOĞRU OLMASI İÇİN AYAK DİRERSEK MÜZAKERELERİN BAŞLAYACAĞI UMUDU PEK YOK"

Kıbrıs sorununa da değinen Hrisostomos "Liderlerimiz zeminin konfederal değil federal olacağına karar verdiklerine göre, müzakere zeminin doğru olması için ayak dirersek müzakerelerin başlayacağı umudu pek yok" dedi, şöyle devam etti:

"TÜRKLERİN HEDEFİ KIBRIS'TA TÜRK DEVLETİ EDİNMEKTİR, BİZİM İÇİN KIBRIS TÜRK DEVLETİ TAKSİMDİR"

"Türklerin hedefi Kıbrıs'ta Kıbrıs Türk devleti edinmektir. Bizim için Kıbrıs Türk devleti Taksim demektir ve taksimi kimse istemez. Bir çözüme karar verdik ve onu istememiz, bütün enerjimizi ona yöneltmemiz gerekir."

II. Hrisostomos doğal gaz konusuna atıfta bulunurken, bu konuda birçok fikir işitildiğini belirterek, petrol bulunursa, doğal gazın değil petrolün değerlendirilmesinin daha menfaate olacağı görüşünü hatırlattı.

Rum Ruhani lideri önceki gün yaptığı açıklamada da KKTC de kalan mallarını Türklere satan Rumları "vatan haini "ilan etmişti.

TÜRKİYE ÜZERİNDE SAHNELENECEK YENİ KAOS DALGASI BU MERKEZDEN GELECEK,BU HABERİ BİRYERLERE KAYDEDİN VE ASLA UNUTMAYIN...
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol