Bilinçli İb....k
Her yıl düzenlenen "Onur Haftası" (!) yürüyüşü bu yıl da sönük geçti. LGBT (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans) örgütlerinin yürüyüşüne "Alışın, buradayız" denildi.Taksim Meydanı girişinin kapalı olması nedeniyle İstiklal Caddesi'nden başlayıp Tünel'e dek süren yürüyüşte, "Susma hayır, eşcinseller vardır", "Homofobik devlet, yıkacağız elbet", "Neredesin aşkım, buradayım aşkım", "Batsın, batsın, ahlakınız batsın" sloganları atılırken renkli dövizler de taşındı. Eyleme katılanlar arasında "Gökkuşağı'nın Kızılı" grubu da bulundu.

İb....rin,Lezzo ve Diğer Cibilliyeti Farklıların,Kürtçülerin,Aşırı Sol Örgütlerin,Paralel Yapının ve Bölücü Ermenilerin Katılım ve Destekleriyle Düzenlenen Sözde Yürüyüşün Zamanlaması Bir Hayli İlginç ve Tepki Çekiciydi.
İbn... fışkıran sloganlar ile toplumdan dışlanmasının ispatlarını taşıyan cinsi ve cibilliyeti farklıların;"Tayyip kaç kaç LGBTİ geliyor" şeklinde bağırdığı yürüyüşte, LGBTİ bireylerin aileleri de yer aldı. LGBTİ Aileleri İstanbul Grubu "En az üç diyorsun, yaptık beğenmiyorsun" dövizleriyle eyleme katıldı.

Yürüyüşten Kareler:

01_3.jpg

02_4.jpg

03_3.jpg

04_2.jpg

05_2.jpg

06_3.jpg

07_3.jpg

08_3.jpg

20_2.jpg

19_4.jpg

09_3.jpg

10_10.jpg

11_13.jpg

17_0.jpg

18_0.jpg

14_5.jpg

16_2.jpg

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol