Havale ve EFT Ücretlerine %14,6 Zam Geldi

2019 yılında yapılan bir düzenleme ile sınırlanan bankaların EFT ve havale ücretlerine zam geldi. Bazı bankalar yeni zamlı tarifeyi hemen devreye sokarken, bazılarının ise önümüzdeki haftadar itibaren uygulayacağı belirtiliyor.

Bankaların EFT ve havalelerden aldığı tüm ücretlere yüzde 14.6 oranında zam yapıldı. Bu oranın  yıl sonu TUFE oranı olduğu belirtiliyor. 

İLK ZAM UYGULAYAN BURGANBANK OLDU
Öte yandan yeni zamlı EFT ve havale tarifesini ilk uygulayan banka Burgan oldu.  Burganbank bugün saat 17.00 itibariyle tüm müşterilerine SMS atarak, "Degerli musterimiz , 15 Subat 2021 tarihinden itibaren EFT ve Havale ucretlerinde %14.6 oraninda ( 2020 yil sonu TUFE orani ) artis yapilacaktir. Guncel ucretlerimiz icin subelerimiz, www.burgan.com.tr ve 0850 222 8 222 nolu Cagri Merkezimizden bilgi edinebilirsiniz. Saglikli gunler dileriz." şeklinde bilgi verdi.

KISA ZAMANDA DİĞER BANKALAR DA ZAM YAPACAK
Öte yandan yeni zamlı tarifeyi diğer bankaların da önümüzdeki haftadan itibaren uygulamaya başlayacağı belirtiliyor. Yasal düzenlemeye göre, bankalar TUFE oranında zam yapabiliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol