Biraz Vicdanlı Olabilirimsiniz !

TBMM, 1 Ekim’de yeni yasama dönemine girmeye hazırlanırken, milletvekilleri, anne, baba, eş ve çocuklarını kapsayan yatarak sağlık hizmetinde yeni hizmetler de devreye alındı. TBMM Başkanlığı farklı alanlarda birçok sağlık kuruluşuyla bu tür sözleşmeler imzalıyor.

Özellikle Üniversitelerin açılması ile birlikte,fahiş kira ve yurt fiyatları ile karşı karşıya kalan öğrencilerin hayat pahalılığı ve yurt sorununa dikkat çekmek için tepki olarak parklarda yatmaya başladığı ve üniversite önüne koydukları yataklarından gece vakti alınıp, polis merkezlerinde sabahlamak zorunda kaldıkları bu günlerde TBMM Başkanlığının aldığı karar ile Milletvekili ve yakınlarına 4 yıldızlı otelde ücretsiz tedavi hizmeti sunulacak.

TBMM Başkanlığı Yatarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Sağlık Hizmetleri Alım Sözleşmesi kapsamında, 4 yıldızlı Patalya Lakeside Resort Hotel’de milletvekilleri ile anne, baba, eş ve çocukları ücretsiz olarak yatarak tedavi görebilecek. Milletvekilleri ve ailelerine ücretsiz yatarak tedavi hizmeti sunacak olan ve normal gecelik konaklama bedeli 350 lira olan Ankara Gölbaşı’ndaki otel, Başkent Üniversitesi’ne ait.

İlginç yöneticileri ve personelleri ile adı  anılan Başkent Üniversitesine bağlı Otel yönetimi tarafından milletvekillerine gönderilen duyuruda şu bilgilere yer verildi:

“Değerli Misafirimiz,

Otelimiz ile imzalanan TBMM Başkanlığı Yatarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Sağlık Hizmeti Alım Sözleşmesi kapsamında, yapılacak olan tedavilerde ve konaklamada hak sahibi anne baba eş ve çocuklarda aynı haklara sahip olacak ve sözleşme dahilinde ücret talep edilmeyecektir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında konusunda tecrübeli ve uzman doktorlarımız, fizyoterapistlerimiz, sağlık personelimiz ve yüksek teknolojiye sahip cihazlar ile sizlere ev ortamı aratmayacak şekilde konforlu bir hizmet vermekteyiz. Hedefimiz misafirlerimize konusunda tecrübeli ve son teknoloji cihazlar ile ‘önce sağlık’ prensibi ile hizmet vermektir.”

patalya-havuz-sezlong.jpg

AĞRI, FONKSİYON KAYBI VE YAŞAM KALİTESİNDEKİ BOZULMALAR ÜCRETSİZ TEDAVİ EDİLECEK

Otel yetkilileri tarafından, milletvekillerine gönderilen ayrıntılı bilgilendirmede, vekil ve ailelerin, ağrı, fonksiyon kaybı ve yaşam kalitesindeki bozulmalar ile bağımlılıklar konusunda otel konforu ve kalitesi eşliğinde ücretsiz hizmet verileceği vurgulanırken, “Deneyimli sağlık personeli gözetiminde, fizik tedavi uygulamaları, havuzlarımız ve fitness salonumuz sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın kapılarını aralamanız için bekliyor” denildi.

VEKİL VE AİLELERİ REHABİLİTE EDİLECEKLER

Milletvekillerinin yanı sıra, anne, baba, eş ve çocuklarının ücretsiz olarak yatarak tedavi görecekleri otelde, verilecek olan hizmetlerin ayrıntıları ise şu şekilde açıklandı:

patalya-yemek.jpg

“Merkezimizde; ağrı, fonksiyon kaybı, yaşam kalitesinde bozulma ve bağımlılığa yol açan tüm romatizmal, nörolojik, ortopedik, kardiyopulmoner ve algolojik hastalıkların primer ya da tamamlayıcı tedavileri, fiziksel tıp modaliteleri, medikal ve manupülatif tedavileri kullanarak alanında uzman hekim ve deneyimli fizyoterapistler aracılığıyla yapılmaktadır.

Uygulama Alanlarımız

 • Nörolojik Rehabilitasyon
 • Ortopedik Rehabilitasyon
 • Romatolojik Hastalıklar Rehabilitasyonu
 • Ağrı Tedavisi Spor Yaralamaları ve Rehabilitasyonu
 • Geriatrik Hastalıklar Rehabilitasyonu
 • Osteoporoz ve Rehabilitasyonu
 • Covid Sonrası Hastalıkları Rehabilitasyonu

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yöntemleri

 • Hidroterapi
 • Traksiyon Tedavisi
 • Ultrason Tedavisi
 • Elektrik Stimulasyonu
 • Manuel Terapi
 • Egzersiz

Hidroterapi (Su ile tedavi) bir motorla elde edilen su hareketi ile hidrostatik basınç, suyun viskozitesi ve kaldırma kuvvetinden yararlanırken hem de sıcak suyun ısıtıcı efekti ile egzersiz için uygun hidroterapi ortamı oluşturulur. Kişiye özel hazırlanan hidroterapi egzersiz programı uygulanabilir. Bu tedavi lokomotor sisteme ve suyun rahatlatıcı etkilerinden dolayı kişinin psikolojik durumuna olumlu katkılar sağlar.

Traksiyon Tedavisi bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde kullanılan bir fizik tedavi çeşididir. Halk arasında ‘çekme’ olarak bilinen traksiyon yönetimi tüm omurganın çekilmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntem manuel olarak (elle) veya makine yardımıyla uygulanabilir. Motorize traksiyon rehabilitasyon programları içerisinde sürekli veya aralıklı çekme uygulamak için fizyoterapistler eşliğinde sürenin ve çekme kuvvetinin manuel olarak ayarlanabildiği motorlu sistemlerle yapılan uygulamadır.

patalya-2.jpeg

Ultrason Tedavisi fizyoterapinin klinik uygulamasında derin ısıtıcı olarak ultrason en sık kullanılan ajanlardan biridir. Tedavi edici ultrason, vücut içerisinde ısıya bağlı veya ısıya bağlı olmayan fizyolojik etkiler doğurabilen, yüksek frekanslı akustik titreşimlerdir. Fizik tedavide ultrason; bel fıtığı, omuzda kas-tendon sıkışması, donuk omuz, karpal tünel sendromu, bursit, tendinit gibi kas iskelet sistemini ilgilendiren çeşitli sorunlarda kullanılmaktadır.

Elektrik Stimulasyonu elektriksel uyarım, kapsamlı bir fizik tedavi programının bir parçasıdır ve fizik tedavide yaygın olarak kullanılan terapötik bir yöntemdir. Genel olarak adlandırıldığı gibi farklı elektriksel uyarım türleri ve adlandırılmaları vardır. Bu farklı türler rehabilitasyon programınız boyunca fizyoterapistiniz tarafından kullanılacaktır.

Manuel Terapi mobilizasyon, manuplasyon, doku masajı, lenf drenajı ve tetik konnektif nokta (trigger point) terapisi gibi el ile uygulanan tedavi yöntemlerinin genel adıdır. Manuel terapi, bu konuda eğitim almış kişiler tarafından eklemlere veya ilişkili yumuşak dokulara uygulanan pasif hareketlerden oluşur.

Egzersiz; Fizyoterapistinizin hazırlayacağı program ile zayıf bölgelerinizi kuvvetlendirerek, daha sağlıklı bir kas iskelet sistemine sahip olabilirsiniz. Postür analizi sonucunda kişiye özel programlanan fonksiyonel rehabilitasyon egzersizleri ağrılar sebebiyle bozulan fonksiyonlarınızı geri kazandırır, kan dolaşımı artırarak doku hasarının iyileşmesini hızlandırır.

Deneyimli sağlık personeli gözetiminde, fizik tedavi uygulamaları, havuzlarımız ve fitness salonumuz sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın kapılarını aralamanız için bekliyor.

Bantlama; koruyucu ve düzeltici olmak üzere iki amaç için kullanılır. Koruyucu amaçlı bantlama, yaralanmalardan sonra anatomik hareketlerin kısıtlanması veya sportif aktivitelerde eklemlerin korunması amacıyla uygulanır. Profesyonel sporcularda yaygınca kullanılan renkli ağrı bantları (kinesiotape) elastik bant sınıfına girer ve daha çok ağrıyı azaltma ve fonksiyonu koruma amaçlı uygulanır. Düzeltici bantlama ise kişinin postüründeki dizilim hatalarını biyomekaniksel olarak düzeltme amacıyla kullanılır.

Hotpack; Isıtıcı yastıklar ve parafin gibi yüzeysel ısıtıcıların uygulanması ile yapılır. Hotpack silikat jel ile doldurulmuş kumaş torbasıdır. Silikat jeli su çekerek 60-70°C ye kadar ısıtıldıktan sonra bir havluya sarılarak 20-30 dakika ısısını kaybetmeden uygulanabilmektedir. Uygulandığı bölgeye göre 1-4 cm'lik derinlikte 1,1- 3,3 oC 'lık ısı artışı sağlayabilirler.

Konaklamalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'mizde alacağınız sağlık hizmeti, Patalya Lakeside Resort ile otel kalitesinde gerçekleşiyor. Kalite ile Konfor burada buluşuyor...

patalya-otel.jpg

ODA VE KONAKLAMA AYRINTILARI

Suit Odalar 30 m2 büyüklüğünde şehir manzaralı olup yaşam ve dinlenme alanlarından oluşmaktadır. Odalarda; 2 Kişilik büyük french yatak, minibar, Banyo, Duş , WC, Makyaj aynası, Saç kurutma makinası, Led TV, DG Türk uydu yayını, Kablosuz internet, Merkezi ısıtma ,sıcak ve soğuk klima, Su ısıtıcısı, Çay-kahve Seti, Emanet kasa bulunmaktadır. Otopark hizmeti ücretsizdir.

Standart French Odalar 20.5 m2 büyüklüğünde olup göl manzaralıdırlar. Odalarda; 2 Kişilik yatak, minibar, banyo, duş, WC, makyaj aynası, saç kurutma makinesi, Led TV, DG Türk uydu yayını, kablosuz internet, merkezi ısıtma, sıcak ve soğuk klima, su ısıtıcı, Çay-kahve seti, emanet kasa bulunmaktadır. Odalarımızda balkon yoktur. Otopark hizmeti ücretsizdir.

Standart Çift Kişilik Odalar 20.5 m2 büyüklüğünde olup göl manzaralıdırlar. Odalarda; 2 Kişilik tween yatak, Minibar, Banyo, Duş, Banyo , WC, Makyaj aynası, Saç kurutma makinesi, Led TV, DG Türk uydu yayını, Kablosuz internet, Merkezi ısıtma ,sıcak ve soğuk klima, Su ısıtıcı, Çay-kahve Seti, Emanet kasa bulunmaktadır. Odalarımızda balkon yoktur. Otopark hizmeti ücretsizdir.”

YÜCE MECLİSTE BEN BU HAK (!) TAN FAYDALANMAK İSTEMİYORUM DİYEBİLECEK KAÇ ADET MİLLETVEKİLİMİZ VAR GÖRMEK İSTERİZ.

patalya-1.jpeg

Türkiye’deki ekonomik kriz nedeniyle enflasyon yükselirken, vatandaşların da alım gücü düştü. Son dönemde ise arka arkaya gelen zamlar ve gıda fiyatlarındaki artış, yurttaşları da çileden çıkardı.

Geçen ay sonunda da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gıda fiyatlarındaki artışa işaret ederken, fırsatçılara sert çıktı.

Hükümet gıda fiyatlarını düşürmek için harekete geçerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen ay sonun da yaptığı açıklamada, "Bu süreç içerisinde esnaflarımızı sebze, meyve ve bakliyatta çok ciddi fiyat farkları olduğunu görüyoruz. Ticaret Bakanlığımız yoğun bir çalışma içerisinde. Bir ay içerisinde bu işi çok daha kontrollü şekilde yürüteceğiz. Vatandaşın ezilmesine tahammül edemeyiz. Çok ağır cezalar sizleri bulabilir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “fiyatlar düşecek” derken, Meclis lokantasındaki düşük fiyatlar bir kez daha dikkat çekti.

Meclis’in lokantasında mercimek çorbası ve cacık 2 TL iken, kuzu parça ve bulgur pilavı ise 10 TL’den satılıyor.

İşte TBMM'de Yemek Yiyen Milletvekilleri'nin Yemek Fişi:

TBMM İletişim Koordinatörlüğü tarafından Meclis lokantasındaki yemek fiyatlarına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Bazı dijital mecralarda, TBMM lokantasında yemek ücretlerinin düşük olduğu yönünde haber ve iddiaların yer aldığı belirtilen açıklamada, şu değerlendirmelere yer verildi:

"TBMM lokantası kar amacı güden ve ticari faaliyet yürüten yerlerden değildir. Meclis lokantasında zarar etmeme hedefiyle, sadece maliyeti elde etmek üzere yemek yapılmakta ve sunulmaktadır. TBMM’nin söz konusu Üyeler Lokantası’ndan milletvekilleri, milletvekillerini ziyarete gelen misafirleri, basın mensupları ve çalışan personel yararlanmaktadır. Bilindiği gibi, birçok kamu kurumunun lokantalarında da benzer yaklaşımla, karsız ve maliyetine yemek hizmeti sunulmaktadır.

TBMM lokantasında 'uygun fiyatlı' diye yemek yiyen, sonra yemek fişiyle TBMM'ye kara çalmaya çalışan anlayışı etik bulmadığımızı belirterek, herkesi milli iradenin tecelli bulduğu bu yüce çatıya saygı duymaya davet ediyoruz."

Patalya Lakeside Resort Hotel - Otelde Düğün Fiyatları - DüğünBuketi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol