2012 ve 2013 yıllarında sahte fatura kullandığı iddiasıyla "vergi usül kanuna muhalefet" suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanan oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile duruşma salonunda fotoğraf çektiren kadın hakim hakkında HSK tarafından inceleme başlatıldı.

35 yaşındaki ünlü oyuncu Tatlıtuğ,  geçtiğimiz perşembe günü Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkmıştı. İddiaya göre, duruşma sonrasında Anadolu Adliyesi’nde görevli başka bir kadın hakim ünlü oyuncuyla fotoğraf çektirdi. Ardından çektirdiği fotoğrafı ‘Perşembe’nin sürprizi’ açıklamasıyla WhatsApp hesabında paylaştı.

Cübbesiyle Yapması Şık Değil Ama; Hâkimler ve Savcılar da İnsan, Ünlü Biri İsimle Resim Çektirmesinin Ne Gibi Sakıncası Olduğunu Anlayamadık,Tatlıtuğ, Fotoğraftaki Kişinin Davasına Bakan Hâkim Olmadığınıda Açıklamıştı. 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK), bir davada yargılanan oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile çektirdiği fotoğraf sosyal medyada gündem olan hakimler ilgili re’sen inceleme başlattı. HSK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, konuyla ilgili detaylı açıklamanın pazartesi günü paylaşılacağını ifade etti.

Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, 2012 ve 2013 yıllarında sahte fatura kullandığı iddiasıyla, hakkında “vergi usül kanuna muhalefet” suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle hâkim karşısına çıkmıştı. Tatlıtuğ’un yargılanmasının ardından sosyal medyada bir hâkimle çekilmiş fotoğrafları yayıldı; ünlü oyuncu "Fotoğraftaki hakim, benim davama bakan hakim değildir" açıklaması yapsa da tepkilerin ardından konu HSK’ya kadar taşındı.

Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan HSK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Yılmaz, “Bir hâkim ile film yıldızının duruşma salonunda birlikte çektirdikleri fotoğrafın sosyal medya da yayımlanması akabinde HSK re’sen inceleme başlatmış olup, Pazartesi itibariyle konu hakkında kamuoyu ayrıntılı olarak ayrıca bilgilendirilecektir. Saygı ile duyurulur” dedi.

Mal Bildiriminde Bulunmayan Adaylara Şüpheyle Bakılıyor Mal Bildiriminde Bulunmayan Adaylara Şüpheyle Bakılıyor