Karaman da Usulsüzlüğün İspatı Varan-1

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünde Usulsüz Ücretli Öğretmen Görevlendirmesinin ispatlarını acaba düzeltilirmi umuduyla yayınlamamak için bir hayli zaman bekledik ama ilgili ve yetkililer bu konuda bir adım dahi atmadılar.Her ne kadar usul dışı bir görevlendirme yapılmış olsa da,hiç bir ücretli Öğretmeni hedef göstermiyor ve hiç birinin kazancının sona ermesini beklemiyoruz,herkesin yiyecek bir ekmeği olmalı. 
Usulsüz olduğunu net olarak belgelediğimiz,kanun,usul ve işleyiş dışı bu geçici görevlendirmeden Kurum Müdürünün bilgisi olmadığı kanaatinden hareketle ilgili kurum amiri,mülki amir ve diğer idarecileri sorumlu tutmadığımızı özellikle belirtiyoruz.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME ÖNCELİKLERİ

          İlimiz okullarında görev yapan sınıf ve branş öğretmenlerimizden bir kısmının askere gitmesi bir kısmının ücretsiz izne ayrılması ve bir kısmının da uzun süreli raporlu olmaları nedeniyle, derslerin boş geçmemesi için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 45. Maddesi göz önünde tutularak öncelik sırası ile; 

     1-      Sınıf öğretmeni yetiştiren fakülte Mezunları

      2-      Eğitim Fakültesi Mezunları

      3-      Eğitim Bilimleri Fakültesi Mezunları

      4-      Diğer Fakülte Mezunlarından öğretmenlik formasyon belgesi olanlar

      5-      Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları

      6-      Diğer Fakülte Mezunları

      7-      İki yıllık Meslek Yüksek Okulu Mezunlarından İlçe Merkezi,  Merkeze bağlı köy ve kasaba okullarında ihtiyaç doğrultusunda geçici vekil ve ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır.

     İstenilen Belgeler:

        1-      Dilekçe (İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınacaktır.)

        2-      Diploma fotokopisi veya mezuniyet belgesi

        3-      Nüfus cüzdanı fotokopisi

        4-      Bir adet fotoğraf (6 ay içerisinde çekilmiş mevzuata uygun)

        5-      Erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin olmadığına dair askerlik belgesi.

        Kamuoyuna duyurulur.

Şeklinde Tebliğ ve İlan Edilmiyormu?

İŞTE İSPATI:


BİR ÇOK FAKÜLTE MEZUNU,FORMASYON SAHİBİ ONLARCA BELKİ DE YÜZLERCE ÖĞRETMEN ADAYI'NIN MÜRACAATINA RAĞMEN KUVVETLİ TORPİLE SAHİP OLAN HALEN A.Ö.F.TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI  ÖĞRENCİSİ VE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN YAPILANTURGUT DURAN İSMİNDE  BİRİ YOKMU MÜDÜR BEY BAKIN BU AŞAĞIDAKİ RESİMDE YALANMI SÖYLÜYOR?Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.