Dünyaca Ünlü Kardiyolog Özel Karaman Hastanesin'de

Sağlık sektöründe yaptığı ciddi yatırımlar ve başarılar ile adından övgüyle bahsedilen Özel Karaman Hastanesi Dünyaca Ünlü Kardiyoloji Doçenti Dr. Faik MUSTAFAOĞLU'nu ekibine dahil etti.

21.05.2019 tarihi itibarı ile Özel Karaman Hastanesinde hasta kabulüne başlayan Doç. Dr. Faik MUSTAFAOĞLU Amerika‘da dünya Kardiyoloji Kongresinde aldığı diplomadan sonra, Avrupa Kardiyoloji Derneği tarafından Avrupa Kardiyoloğu Katılım ve Yeterlilik Belgesine de layık görüldü. 

Özel Karaman Hsatanesinden yapılan açıklamada; " 21 Mayıs 2019 da Hastanemizde görev yapmaya başlayan Doç. Dr. Faik MUSTAFAOĞLU hem Amerika’da hem de Avrupa’da adından söz ettirmeyi başardı. Doç. Dr. MUSTAFAOĞLU önce 14 Mart 2006 yılında Atlanta’da (ABD) yapılan Dünya Kardiyoloji Kongresinde Amerika Kardiyoloji Katılım ve Yeterlilik Belgesini almayı başardı.  Doç. Dr. MUSTAFAOĞLU aynı zamanda Avrupa Kardiyoloji Derneği tarafından Avrupa Kardiyoloji Katılım ve Yeterlilik Belgesini almaya layık görüldü. 05.07.2006 tarihinde Avrupa kardiyoloji Derneğinin başkanı Rolf Michne ‘nin imzasıyla yeni mektup alan Doç. Dr. Faik MUSTAFAOĞLU Avrupa Kardiyoloji Katılım ve Yeterlilik Belgesine layık görülerek, aynı kongrede de yapılan resmi törenle belgesini aldı. İnsan Hayatına yatırım yapıyor ve insani değerlere önem veriyoruz, Faik MUSTAFAOĞLU hocamızı kardomuza dahil etmenin mutluluğu ve gururu ile Karamanlı hemşehrilerimizin dahada etkili bir şekilde hizmetinde olmaya devam ediyoruz, yatırımlarımız arttarak devam edecek" ifadeleri kullanıldı.

Doç. Dr. Faik MUSTAFAOĞLU Kimdir?

Doç.Dr. MUSTAFAOĞLU, 1955 yılında Azerbaycan’ın Kazak bölgesinde doğdu. 1972 yılın da liseyi bitirdi. 1973 yılında N.Nerimanov Adına Azerbeycan Tıp Üniversitesini Tedavi- Proflaksi Fakültesine dahil oldu ve 1979 yılında bu üniversiteyi bitirerek tedavi doktoru (pratisyen) ünvanını aldı.1979 -1980 yıllarında Bakü şehri 6. Nolu hastanesinde ihtisasını tamamlayarak İç Hastalıkları Doktoru Ünvanını alan Doç. Dr. Faik MUSTAFAOĞLU 1980 – 1981 yıllarında Pyatigorsk Kardiyoloji üzerine uzmanlık çalışması yaptı. 1981-1984 yıllarında Bakü Bilge Kardiyoloji Hastanesinde çalıştı. 1984 yılında Azerbaycan Tıp Üniversitesinin İç Hastalıkları ABD ‘nin Kardiyoloji dalında uzmanlığa başladı. 1985 yılında Kardiyoloji üzerine uzmanlığını tamamlamak için daha ileri ve gelişmiş bir merkez olan Moskova Uluslararası Yüksek İhtisas Enstitüsü ‘ne gönderildi. 1988 yılında Uzmanlığını başarı ile tamamladı ve Kardiyoloji Uzmanı Ünvanını aldı. Bu süre içerisinde Miyokard İnfaktüsünde Aretmilerin Dinamiği ve Tedavinin yararlılığı konusunda doçentlik tezini tamamladı. Kardiyoloji yabancı dil ve felsefeden doçentlik sınavına girdi ve kazandı. 19.10.1988 yılında tezini Moskova Tıp Akademisi Bilim Senatosunda savunarak  Yüksek Öğretim Kurulunun 01.03.1989 tarihli kararıyla Doç.Dr. ünvanını aldı.

Kasım 1994 – Mart 1996 tarihleri arasında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Kardiyoloji Kliniğinde Staj gördü.Kardiyoloji dalında uzmanlık belgesinin denkliği için T.C. Sağlık Bakanlığına müracaat etti ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaptı ve  Kardiyoloji Uzmanlığını aldı. 1996-1997 yıllarında 100.yıl Üniversitesi Tıp Fakültesinin Kardiyoloji ABD’de Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi olarak çalıştı. Ağustos 1996 tarihinden itibaren 100. Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji ABD’de kadrolu öğretim üyesi Doç. Dr. olarak görev yaptı.

Görev yaptığı süre içinde  Berlin de, Moskova’da düzenlenen Uluslararası Kardiyoloji Kongereleri’ne konuşmacı olarak katıldı. Almanya da, Türkiye de, Rusya da ve Azerbaycan da yayınlanmış 60 bilimsel makale ve çalışmaları bulunmakta olan Doç. Dr. Faik MUSTAFAOĞLU'nun kendi hazırladığı  15  ders kitabı da  okutulmaktadır. Kardiyovasküler sözlük, Klinik Kardiyoloji kitaplarının yazarı olan MUSTAFAOĞLU, 1997 yılından itibaren Türk Tabipler Birliği üyesi. Türk ve Avrupa Kardiyoloji Dernekleri üyesi. Ocak 1996 yılından itibaren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.