Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

Sezai Karakoç unutulmadı

sezai-karakoc-unutulmadi

Ana Teması Sezai Karakoç olan Kahramanmaraş Uluslararası 2. Şiir Festivali’nin 2. Gününde Çat-Kapı Şair Buluşması gerçekleştirildi. Şehir merkezinde 10 okulda gerçekleştirilen Çat-kapı Şair buluşmasında şairler okullarda öğrencilerle buluştular.
03 Haziran 2013 Pazartesi 16:15

Akşama kadar devam eden Çat-Kapı şair Buluşmasının ardından Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kahramanmaraş Şubesi’nin hizmet binasının açılışı yapıldı.
 

Dernek açılışının ardından Kahramanmaraş Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Nuri Pakdil Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Akşam programında ise Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde şairlerden şiir dinletisinde şairler sıra ile şiirlerini okudular. Sahne alan Bedirhan Gökçe’nin birbirinden güzel şiirleri seslendirdiği gecede kulakların pası silindi.

Kahramanmaraş Uluslararası 2. Şiir Festivali’nin 3. Gününde ise gündüz programında Sezai Karakoç Sempozyumu düzenlendi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde 3 oturumda gerçekleştirilen sempozyumda bildiri sunan şairler ve yazarlar Sezai Karakoç’un şiir temasını işlediler.
 

Sempozyumun sonunda bildiri sunan şairler ve yazarlara plaket ve katılım belgeleri takdim edildi.

Akşam programında ise Maraş Kalesi’nde halkla buluşan şairler şiirlerini okudular. Dolu dolu geçen üçüncü günü akşamında aynı zamanda şairlere dondurma şov yapılarak Maraş dondurması takdim edildi.
 

Kahramanmaraş Uluslararası 2. Şiir Festivali’ne ilişkin görüşlerini dile getiren Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Necip Fazıl, Cahit Zarifoğlu, Nuri Pakdil, Erdem Beyazıt, Alaaddin ve Rasim Özdenören gibi birçok şair, yazar ve fikir adamı bağrından çıkaran Kahramanmaraş’ı Şiirin Başkenti yapmak için gayret ettiklerini söyledi.
 

Başkan Poyraz yaptığı açıklamada: “Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği büyük değerlerimize sahip çıkarak gelecek kuşaklara aktarırken bir taraftan da şehrimizi edebiyat dünyasında hak ettiği yere getireceğiz.

Ana teması Sezai Karakoç olan bu yıl ki Şiir festivalimizin Onur Ödülü’nü Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’e takdim edeceğiz” dedi.

 Kaynak: http://magazin.milliyet.com.tr/sezai-karakoc-unutulmadi/magazin/detay/1718067/default.htmEtiketler: Türkiye , Abdullah Gül , Kahramanmaraş , Beyazıt , Yazar , mehmet akif ersoy , okulda


Haber okunma sayısı: 1056

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ