Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

Hatay'da bir kişi açılan ateş sonucu öldü

hatayda-bir-kisi-acilan-ates-sonucu-oldu

Valilik: "Merkeze bağlı Armutlu Mahallesi'nde, kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin açtığı ateş sonucu ağır yaralanan vatandaşımız kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir"
04 Haziran 2013 Salı 03:16

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Armutlu Mahallesindeki gösteriler sırasında bir vatandaşın henüz kimliği tespit edilemeyen kişiler tarafından açılan ateş sonucu vurularak ağır yaralandığını, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiğini belirtti.
Vali Lekesiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 Haziran günü saat 23.35 civarında Armutlu Mahallesi'ndeki gösterilerde bir vatandaşın henüz kimliği tespit edilemeyen kişiler tarafından ateşli silahla vurularak yaralı vaziyette hastaneye götürüldüğünü, bu kişinin hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini bildirdi.
Lekesiz, elde edilen ilk bilgilere göre hayatını kaybeden vatandaşın Hatay ili Belen ilçesi nüfusuna kayıtlı Gazi Mahallesi'nde ikamet eden Abdulah Cömert (22) olduğunun anlaşıldığını söyledi.
Kentte iki gündür yapılan gösterilerde ilginç gelişmelerin yaşandığını ifade eden Lekesiz, şöyle konuştu:
"Dünkü, aynı bölgedeki gösteriler sırasında güvenlik birimlerimizin mahallelerde yaptığı inceleme ve araştırmalar sırasında, güvenlik görevlilerimizin araçlarına ateşli silahla ateş açılmıştır. Yine dünkü yapılan çalışmalar sırasında, göstericilerde bir tane kurusıkı tabancadan bozma ve içerisinde gerçek mermi olduğu tespit edilen bir silah ele geçirilmiştir. Benzeri şekilde bugünkü gösteriler sırasında da göstericilerden bazılarında silah olduğuna ilişkin, basın mensuplarımızın da bu yönde tespitleri ve çekimleri olduğu şeklinde bilgiler gelmiştir. Olay nedir, ne değildir her  türlü provokasyonun olabileceği, başka unsurların olabileceği göz önüne alınarak tüm boyutlarıyla incelenmektedir. Takdir edersiniz ki adli makamlara konu intikal ettirilmiştir, adli merciler konuyu tüm boyutlarıyla incelemektedirler."

" Vatandaşlarımız lütfen sakin olsunlar"
Vatandaşlardan sakin olmalarını isteyen Vali Lekesiz, şöyle devam etti:
"Bu tür eylemlerde, özellikle ilimiz gibi yerlerde kaos çıkarmak, kargaşa yaratmak, toplumsal yaşama olan güvensizlik duygusunun hakim olmasını isteyen gruplar tarafından iyi niyetle sokağa dökülen vatandaşlarımız, yanlış yollara yönlendirilip, provokatif eylemlere alet edilebilirler. Vatandaşlarımız lütfen serinkanlı olsunlar, soğukkanlılıklarını muhafaza etsinler. Resmi kurum ve kuruluşlarımız tarafından yapılan açıklamala itibar edip, ortalıktaki söylentilere lütfen itibar etmesinler. Maalesef bunlarla birkaç gündür sık sık karşılaşıyoruz. 'Şurada şu kadar yaralı varmış, şurada şu kadar ölü olmuş, şurada şöyle gelişmeler olmuş' gibi sosyal medya aracılığıyla çok farklı değerlendirmeler intikal edebiliyor. Bunlar haklı olarak özellikle gençlerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızda bir infial oluşmasına ve o gelen bilginin olduğu yere doğru kanalize olmalarına, heyecana kapılmalarına yol açabiliyor. Lütfen bu konularda sakin olsunlar. Resmi makamlar tarafından açıklanan bilgilere itibar etsinler."Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/hatay-da-bir-kisi-acilan-ates/gundem/detay/1718312/default.htmEtiketler: medya , resmi kurum , Hatay , Gazi Mahallesi , saat , Haziran , Hatay'da

Haber okunma sayısı: 911

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ