Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

Ahmet Gündoğdu;''Artık Derin Devlet Yok, Derin Millet Var!''

ahmet-gundogduartik-derin-devlet-yok-derin-millet-var

Gündoğdu, Memur-Sen Karaman İl Temsilciliği tarafından Yunus Emre Konferans Salonu'nda düzenlenen "Medeniyet Davamız ve Demokrasi Mücadelemiz" konulu konferansa katıldı.
09 Kasım 2013 Cumartesi 20:07

Gündoğdu, Türkiye'de referandumun, devletin milletinden, milletin devletine geçişin miladı; Mısır'daki Adeviyye Meydanı'ndaki gençlerin haykırışının da dünyaya yeni demokrasi tanımını haykırmanın ve vicdanı olan herkesin bir araya gelmesinin yeni sembolü olduğunu söyledi.

Suriye'den yükselen çığlığın vicdanı olan herkesi yaraladığını belirten Ahmet Gündoğdu, "İlk yardım kampanyasını başlatan örgüt olarak Allah'a hamd ediyorum. Kadınlar Komisyonumuzun başlattığı 'bir bez, bir mama' kampanyası ile onlarca TIR'a doldurup gönderdik. Ancak Kurban Bayramı'nda orada alimler, 'kedi köpek eti yiyebilirsiniz' fetvası veriyordu. Şimdi bir bacımız 'Ey Batı! Hiç değilse bizi hayvan yerine koyun da hayvan olarak kurtarmaya çalışın diyor' ama Batı'nın sesi çıkmıyor. Onun için medeniyet değerlerini önemseyenlerle, inancı ne olursa olsun Ümmet Bilinci ve insanlık bilincinin bir arada birleşmesi lazım. Ortak bir karşı koyuşu olması lazım" diye konuştu.

Konuşmasında öğrenci evleriyle ilgili tartışmaya da değinen Ahmet Gündoğdu, şunları kaydetti: "Başbakan bir çağrı yapıyor, Başbakana kızanlar da bu çağrının tam karşısında yer alıyor. Ben sağlıklı bir ortamda konuşulduğu kanaatinde değilim. Anayasa gereği evlerde kimin oturacağına hiçbir iktidarın karışma imkanı olmadığını, bunu da en iyi Başbakanın bildiğine eminim. Bana göre burada başka bir şey var. CHP'linin de ya da başka bir partilinin de üniversiteye gönderdiği kızlarının, oğlanlarının, kız erkek karışık evlerde kalmasını, en azından yüzde 99'u istemeyeceğine göre burada başka bir şey var. Gençlikle ilgili yapılacak şeyleri siyasi ya da politik malzeme yapmadan masaya yatırmak gerekir. Başbakanın bunu söylemesi doğru mu? Hem doğru hem yanlış. Ne demek istiyorum? Amerika'da Cumhuriyetçiler ve Demokratlar, biri kürtajı savunuyor, biri karşı çıkıyor. Parti olarak bunu söyleyebilir. AK Parti buna karşıyım diyebilir ama devlet 'ben evleri fişleyeceğim' deme hakkına sahip değil. Ancak devlet, sosyal politikalarıyla o evlerde fuhuşun, zinanın teşvik edilmesi yerine; değerleri, ülkeyi öne çıkaran yapılanmaları, politikaları belirlemekle görevlidir. Sanırım bundan sonra daha fazla bunu konuşmamız gerekiyor."
Haber okunma sayısı: 3425

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ