‘UEFA’nın meselesi’

uefanin-meselesi

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, kulübü ziyaret eden FIFA Asbaşkanı Jim Boyce’a, “FIFA’dan büyük beklentilerimiz var” dedi, “Süreci takip ediyoruz ama direkt davanın içinde değiliz” yanıtını aldı
23 Haziran 2013 Pazar 04:27

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası için Türkiye’ye gelen FIFA Asbaşkanı Jim Boyce, Trabzonspor Kulübü’nü ziyaret etti.
Turnuva Direktörü Inaki Alvarez, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, TFF Genel Sekreteri Emre Alkin ve Yerel Organizasyon Komitesi Koordinatörü Süheyl Önen ile kulübe gelen Boyce, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüştü. Hacıosmanoğlu, “İnşallah ülke olarak bu organizasyonu dünyaya örnek olacak bir şekilde düzenleriz ve arkasından da Dünya Kupası organizasyonunu almaya hak kazanırız” dedi.
Şike sürecine de değinen İbrahim Hacıosmanoğlu, “UEFA, Türkiye’deki süreçle ilgili karar aşamasında. UEFA’dan büyük beklentilerimiz var ama dünyada futbolun patronu olan FIFA’dan da adaletli, temiz Türk futbolu adına da büyük beklentilerimiz var. UEFA’dan haklılığımızla ilgili karar vermesini beklerken, FIFA’dan da adaletli Türk futbolu adına çok büyük beklentilerimiz olduğunu belirtmek istiyorum” diye konuştu.
‘Yorum yapamayacağım’
Sözlerine Trabzon’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu belirterek başlayan FIFA Asbaşkanı Jim Boyce, şike sürecinin içinde doğrudan yer almadıklarını söyledi. Boyce, “Bu süreci yakından takip ediyoruz, ama şunu söylemek istiyorum ki biz FIFA tarafıyız, direkt olarak bu davanın içerisinde değiliz. UEFA’nın meselesi olduğu için onlar adına da yorum yapamayacağım bu konuda. UEFA’nın yaptırımları var. Biz de temiz, ahlaklı futbol için çalışıyoruz” yorumunu yaptı.

Boyce’a formaKaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/-uefa-nin-meselesi-/trabzonspor/detay/1726595/default.htm

Haber okunma sayısı: 810

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ