Buram Buram Provokasyonu Açıklıyoruz!

SAĞLIK

Hamile kalmak için en uygun gün nasıl belirlenir?

hamile-kalmak-icin-en-uygun-gun-nasil-belirlenir Hamile kalma süreciniz bir doktor tarafından kontrol ediliyorsa en uygun zamanı kendisi belirleyecektir. Ancak siz de hamile kalma şansınızın en yüksek olduğu dönemi belirleyebilirsiniz.

Dişlerinizle gülümsemek istiyorsanız

dislerinizle-gulumsemek-istiyorsaniz Gülerken üst diş ve diş etleriniz fazla mı görünüyor? Bu durum sizi rahatsız ediyor mu?

Grip aşısında yanılmayın!

grip-asisinda-yanilmayin Central Hospital'dan Uzm. Dr. Mehmet Akif Yılmaz gribin önüne geçmenin etkili yollarından birinin grip aşısı olduğunu belirtti.

Kadınların riski erkeklerin iki katı!

kadinlarin-riski-erkeklerin-iki-kati Universal Alman Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Yaman “Sigara günümüzde kitlesel ölüm nedenidir. 20 Kasım Dünya Sigarayı Bırakma Günü. Keza 9 Şubat ve 31 Mayıs’ta da

Et yiyenler yalancı ve cinsel suça meyilli

et-yiyenler-yalanci-ve-cinsel-suca-meyilli Hindistan'da tartışmalar yaratan bir ders kitabında et yiyenlerin "kolaylıkla aldattıkları, verdikleri sözleri unuttukları ve cinsel suç işledikleri" belirtiliyor.

Ağız sağlığını iyileştiren 10 öneri

agiz-sagligini-iyilestiren-10-oneri Sağlıklı gülümseme her yaşta önemlidir, ağız ve diş sağlığının temellerini öğrenmek için ise hiçbir zaman geç değildir.

Anne adaylarına ’ekmek’ uyarısı!

anne-adaylarina-8217ekmek8217-uyarisi-- Yetersiz karbonhidrat tüketimi bebekte ne gibi sorunlara yol açıyor?

’Migren araştırması’nın şaşırtıcı sonucu!

8217migren-arastirmasi8217nin-sasirtici-sonucu-- Sanılanın aksine migreni olan kadınların...

Bağımlılığınızı test edin!

bagimliliginizi-test-edin-- Tanı koymak basit ama kabul etmesi zor!

Bipolar sorunu erken doğum riskini arttırıyor

bipolar-sorunu-erken-dogum-riskini-arttiriyor Tedavi edilmiş veya edilmemiş bipolar bozukluğu olan anne adaylarında erken doğum riskinin daha fazla olduğu belirtildi.

Kronik böbrek yetmezliğinin en önemli nedeni!

kronik-bobrek-yetmezliginin-en-onemli-nedeni Böbrek yetmezliği erken dönemde saptandığında birtakım tedaviler ile önlenebiliyor ya da ilerlemesi yavaşlatılabiliyor.

Gebelikte grip otizm riskini artırıyor!

gebelikte-grip-otizm-riskini-artiriyor Bilim adamları, gebelikte antibiyotik kullanımının da otizm riskini artırdığını gözlemledi.

Aşkınızı meditasyon ile ifade edin!

askinizi-meditasyon-ile-ifade-edin Dünyaca ünlü spiritüel lider Christopher Sell ve Carrie Harris, geliştirdikleri ‘Heaven on Earth’ workshop çalışması ile Türkiye’de!

Bu tedavi kanser hastalarına umut oldu!

bu-tedavi-kanser-hastalarina-umut-oldu Türkiye'de uygulanmaya başlanan "İnsülin Destekli Kemoterapi" Tedavisi iki yılda binin üzerinde kanser hastasını sağlığına kavuşturdu.

Tırnaklarınızdaki değişimleri dikkate alın!

tirnaklarinizdaki-degisimleri-dikkate-alin Sağlıklı ve bakımlı tırnaklara sahip olmayı kim istemez ki… Bakımlı olmanın en önemli göstergesi olan tırnaklarınızın aslında sağlığınız hakkında da ipucu verdiğini biliyor muydunuz?

Tırnak yemek bir hastalık!

tirnak-yemek-bir-hastalik Amerikan Psikiyatri Birliği, tırnak yeme alışkanlığını hastalık olarak sınıflandırmaya karar verdi.

’Karından su almak’’ tarih olacak

8217karindan-su-almak82178217-tarih-olacak-- Düşük riski nedeniyle gebelerin korkulu rüyası olan testlere yakında gerek kalmayacak

Geleceğin patatesi ’muz’ olacak

gelecegin-patatesi-8217muz8217-olacak BM Gıda Güvenliği Komitesi’nin muzun gelecek yıllarda patatesin yerini alacağını gösteriyor.

Sağlıkta yeni dönem!

saglikta-yeni-donem-- 2 Kasım’dan itibaren devlet hastaneleri de özel hastaneler gibi...

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ