Buram Buram Provokasyonu Açıklıyoruz!

SAĞLIK

Doğru parfüm kullanma rehberi

dogru-parfum-kullanma-rehberi Parfüm kullanırken nelere dikkat edeceğinizi, etkisini ve kalıcılığını nasıl artıracağınızı, cilt tipinize göre parfümleri ne miktarda kullanacağınızı biliyor musunuz?

Katarakta bebeklerde de rastlanıyor

katarakta-bebeklerde-de-rastlaniyor Genel olarak orta yaş üstü hastalığı olan katarakt, yenidoğan bebeklerde ve çocuklarda doğumsal olarak görülebiliyor.

IKEA köfteleri geri döndü

ikea-kofteleri-geri-dondu At eti skandalının ardından köfte satışlarını durduran IKEA, ayrıntılı denetimlerin tamamlanmasının ardından ürünü tekrar menüye ekledi.

Unutkanlık nedeninizi bir dakikada öğrenin!

unutkanlik-nedeninizi-bir-dakikada-ogrenin Günlük yaşamın koşuşturması içinde önemsenmeyip, tedavisi geciktirilen unutkanlık, bunama hastalığına ya da depresyona işaret ediyor olabilir.

Kahve kaza riskini azaltıyor

kahve-kaza-riskini-azaltiyor Avustralya’da yapılan bir araştırmaya göre kahve içmek daha az kaza yapılmasını sağlıyor.

Şekerli içeceklerden yılda 180 bin ölüm

sekerli-iceceklerden-yilda-180-bin-olum ‘Tatlı’dan acı çıktı... Dünyada her yıl diyabetten 133 bin, kalpten 44 bin ve kanserden 6 bin olan ölümlerin aslında şekerli içeceklerin tüketimine bağlı olduğu ortaya çıktı

Tatlı krizine karşı kırmızı üzüm!

tatli-krizine-karsi-kirmizi-uzum ABD’de yayımlanan Reader’s Digest dergisi, abur cubur tüketimini azaltmanın basit yollarını derledi.

Hamilelikte rahat bir uykunun vazgeçilmezleri

hamilelikte-rahat-bir-uykunun-vazgecilmezleri Hamilelikte rahat bir uyku için rahat kıyafetler tercih edilmelidir.

Tuvalet eğitimindeki ihmal çocuğu depresyona götürüyor

tuvalet-egitimindeki-ihmal-cocugu-depresyona-goturuyor Dünyayı keşfetmenin, ona sahip olmanın hazzını yaşayan çocuklara ebeveynin engelleyici, korumacı, müdahaleci yaklaşımının zarar verici oluyor.

Adet ağrılarına yeşil şifa!

adet-agrilarina-yesil-sifa Massachusetts ve Harvard Üniversitesi’nden uzmanlar yeşil sebzelerin adet öncesi ve esnasında görülen ağrılara iyi geldiğini belirtti.

Erken yaşlanma kalkanı: Meditasyon!

erken-yaslanma-kalkani-meditasyon Bilimsel araştırmalar neticesinde beden, zihin ve ruh sağlığımız üzerinde olumlu somut etkileri kanıtlanan Meditasyon, erken yaşlanmaya karşı da koruma kalkanı görevi görüyor.

Bir psikiyatrın fırçasından kaos

bir-psikiyatrin-fircasindan-kaos Psikiyatr Dr. Rahşan Düren’in ‘Kaos ve Düzen’ sergisi açıldı. Sanatçı ‘İnsanın gündelik sorunu düzen ve kaos içine sıkışıp kalmak. Kişi kurduğu düzeni yıkmaya çalışıyor’ diyor

Grip tedavisinde çok kullanılan ilaç için geri çekme kararı!

grip-tedavisinde-cok-kullanilan-ilac-icin-geri-cekme-karari SAĞLIK Bakanlığı, grip ve soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan ’Theraflu Forte Tablet’ isimli ilacın ’K0984’ serisi için 2’nci sınıf B düzeyine çekme kararı aldı.

Modern hayatın yeni sorunu: Erken ergenlik

modern-hayatin-yeni-sorunu-erken-ergenlik İlk keşfedildiği yıllarda çok önemsenmeyen ‘erken ergenlik’ şimdilerde modern çağın en büyük problemleri arasında yer alıyor.

Uykusuzluk 700 geni etkiliyor!

uykusuzluk-700-geni-etkiliyor Surrey Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma uykusuzluğun veya kalitesiz uykunun vücudun 700 genini etkilediğini ortaya çıkardı.

İdeal kilonuz kaç olmalı?

ideal-kilonuz-kac-olmali Pek çok kişi metabolizmasının yavaş çalışmasından, bu yüzden de kilo verememekten yakınır. Peki, metabolizmanız gerçekten de yavaş mı çalışıyor?

Sağlık Bakanı'ndan sigarayı bırakan 110 kişiye takım elbise

saglik-bakanindan-sigarayi-birakan-110-kisiye-takim-elbise 'Bugün bıraktım diyen 3 ay sonra gelsin kıyafet alıyorum'

Günde 6 saatten fazla oturanlar dikkat!

gunde-6-saatten-fazla-oturanlar-dikkat Günde 6 saat oturarak zaman geçiren insanlarda kanser ve diyabet riskinin önemli ölçüde artış gösterdiği belirtildi.
Uzmanlara göre ofiste çalışanlar ile direksiyon başında zaman geçirenler

Tarçın ağız kokusuna iyi geliyor!

tarcin-agiz-kokusuna-iyi-geliyor Tarçının ağız kokusuna karşı ne kadar etkili olduğunu biliyor musunuz?

Sperm hücrelerinin ömrü ne kadardır?

sperm-hucrelerinin-omru-ne-kadardir Sperm hücrelerinin ömrü bulunduğu şartlara göre değişir.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ