SAĞLIK

Tazesi mi konservesi mi daha faydalı?

tazesi-mi-konservesi-mi-daha-faydali Konserve besinler uzun dayandığı için çoğu zaman tazelerinden daha fazla tercih edilir. Peki, konserve besinlerin besin değeri daha mı azdır?

Böbrek hastalarına umut ışığı

bobrek-hastalarina-umut-isigi Dr. Ömer Coşkun, ebegümecinin böbrek hastalarına umut ışığı olduğunu söyledi.

Gece meyve tüketimi zararlı olabilir

gece-meyve-tuketimi-zararli-olabilir Prof. Dr. Karatay: "Meyvelerin şekeri ve her türlü şeker, tatlı zehirlerdir. Hiçbir zaman aşırı bir şekilde, özellikle akşamları geç vakitlerde tüketilmemelidir"

Evlilikte yeni trend 'ilişki koçluğu'

evlilikte-yeni-trend-iliski-koclugu Evlilik ve ilişki koçu Siren Mermut: ”Maalesef kadın ekonomik gücüne güvenerek, çok daha cesur kararlar alabiliyor”

Çilek vitamin deposu!

cilek-vitamin-deposu Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi çileğin faydaları saymakla bitmiyor.

Yoğurt alırken kaptaki rakama dikkat

yogurt-alirken-kaptaki-rakama-dikkat Tüketicilerin yoğurt alırken sadece son kullanım tarihlerine değil, ürünün konulduğu plastik kapların türüne de dikkat etmesi gerektiği bildirildi.

Marul suyunu denediniz mi?

marul-suyunu-denediniz-mi Salataların sultanı marulun suyunu sıkarak enerji verici bir içecek hazırlayabilirsiniz.

Kronik yorgun olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

kronik-yorgun-olup-olmadiginizi-nasil-anlarsiniz Yatak istirahatiyle düzelmeyen, fiziksel veya zihinsel aktivitelerde artan ve en az 6 ay ve daha uzun süre devam eden şiddetli yorgunluk durumu, kronik yorgunluk olarak adlandırılıyor.

Jöle migreni tetikliyor!

jole-migreni-tetikliyor Tekrarlayıcı baş ağrısı ataklarından oluşan bir nörolojik hastalık olan migren tipi baş ağrılarında genler hazırlayıcı rol oynuyor.

Bu besinler diş beyazlatıyor

bu-besinler-dis-beyazlatiyor Beyaz dişler ve ışıltılı bir gülümsemeye sahip olmak herkesin isteğidir.

Burun kemiği ameliyatları

burun-kemigi-ameliyatlari Sağlıklı bir nefesin ilk şartı sağlıklı bir burundur...

Bakanlık talimat verdi: İlaçları toplayın

bakanlik-talimat-verdi-ilaclari-toplayin Sağlık Bakanlığı o ilacı toplatma kararı aldı Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yaşayan Huzeyfe Günbakmaz isimli vatandaşın soğuk algınlığı nedeniyle kullandığı Theraflu Film Tablet isimli

Hafızasını güçlendirmek isteyenlere biberiye!

hafizasini-guclendirmek-isteyenlere-biberiye İngiliz bilim adamları biberiye yağının hafızayı güçlendirdiğini kaydetti.

Bu ilaçlar reçetesiz satılmayacak!

bu-ilaclar-recetesiz-satilmayacak TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, yayınladığı bir genelge ile çok satılan reçetesiz ilaçları reçete kapsamına dahil etti.

Aşıda domuz kanı olduğunu iddia etti

asida-domuz-kani-oldugunu-iddia-etti İZMİT’te bir doğalgaz firmasında yöneticilik yapan Ahmet Ergün. aşılarda domuz kanı, köpek böbreği, maymun böbrek hücreleri olduğunu öne sürerek, 1.5 yaşındaki çocuğuna aşı yaptırtmadı.

Sadece dermatologlara güvenin

sadece-dermatologlara-guvenin Uzmanlar, internet üzerinden satılan cilt ürünlerine itibar edilmemesini tavsiye ediyor. Çünkü bu ürünlerin hiçbiri kişiye özel değil.

Aşırı hijyen de hasta ediyor

asiri-hijyen-de-hasta-ediyor Aşırı hijyenin, çocuklarda alerjik hastalıkların sıklığını artıran en önemli faktörlerden biri olduğu bildirildi.

Bakanlık sahte bal üreten firmaları açıkladı

bakanlik-sahte-bal-ureten-firmalari-acikladi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, balda sahtecilik yapan 15 firma ile peynir, süt gibi ürünlerde taklit ve tağşiş tespit ettiği firmaları açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada,

Penis kanserine dikkat!

penis-kanserine-dikkat Penis kanseri artık Türkiye’de de görülüyor. Çocuk Ürolojisi Uzmanı Prof. Dr. Selçuk Yücel, sünnetin yaygın olmadığı ülkelerde bu hastalığın daha sık görüldüğünü belirtiyor

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğuna dikkat!

dikkat-eksikligi-ve-hiperaktivite-bozukluguna-dikkat Çocukluk döneminin en yaygın sorunu, dikkat eksikliği / hiperaktivite bozukluğu zamanında tedavi edilmediğinde belirtiler şekil değiştirse de, yaşamın ileri evrelerinde başarısızlığa hatta sosyal

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ