Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

Yazıklar Olsun, Ecdad'a Sevgi Böylemi Olur

yaziklar-olsun-ecdada-sevgi-boylemi-olur-

Kalabalıklarda Ağzınzı Doldura Doldura Bahsettiğiniz Ecdad'a Hürmetiniz Bumudur?
26 Şubat 2018 Pazartesi 15:11

Fatih Sultan Mehmet Han'ın İstanbul’u fethinde yanında savaşan askerlere “mutlu askerler” anlamında "Ni’melCeyş" deniyor.

İşte bu “mutlu askerlerden” birisi de Sarı Er. Ancak "Sarı Er"e ait mezarın üzerine apartman yapılması yeniden sosyal medyanın gündeminde.

SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZE VE SARIYER'E İSMİNİ VEREN ASKER'E
 Sarı Er’in İstanbul’un fethinin ardından İstanbul’un Sarıyer bölgesinde yaşadığı ve orada öldüğü söyleniyor. Rivayete göre bölgeye adını da bu “mutlu asker” vermiş. İstanbul’un o bölgesi “Sarı er” olarak anılıyormuş, yerel halk zamanla bunu “Sarıyer” yapmış.MEZARIN ÜSTÜNE APARTMAN YAPTILAR

 Milli Gazete geçen Kasım ayında Sarı Er’in mezarının üzerine, üç katlı apartman inşa edildiğini ortaya çıkarmıştı. Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğu iddia edilen 3 katlı apartmanın kiraya verildiği öne sürülmüştü.

PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V.)'E HÜRMETİ OLMAYAN KENDİNİ MÜSLÜMAN SAYMASIN
 Bu asker ve mezarının olduğu apartman tekrar sosyal medyanın gündemine oturdu. Sosyal medya kullanıcıları Sarı Er’in mezarının üstüne belediye tarafından ev yapılmasını tarihe saygısızlık olarak niteledi.SADECE İSTANBULDA MI? HAYIR BİR ÇOK BELEDİYEDE...
Kalabalıklara şirin görünmek adına ağızlarını açtığında salya sümük ecdad'dan bahseden bazı çevreler ve bazı hesaplar adına yapılan pazarlıkların sonucunda avuç içine alınan irili ufaklı yerleşim yerlerinde bu nev'i durumlara rastlamak mümkün.
ONGUN HABER İFŞÂ EDECEK...
İslâm halifesi Hz. Ömer'in deyimiyle "İnandığı gibi yaşamayanlar, yaşadıkları gibi inanırlar" ifade net, inançları, iddaları ve hareketleri birbirinden faklı olan kişi yada guruplara verilen tek isim vardır MÜNAFIK.
Kimse'nin yahut hiç bir gurup, ideoloji yada siyasi oluşumun MÜNAFIk olduğu iddasında değiliz böylesi bir tanımlama ile kimseyi itham etmeye çalışmıyoruz, biz kanıtları kamoyu'nun bilgisine sunacağız, millet kararını verecek...

İSLÂMDAN VE PEYGAMBERİNDEN HİÇ KİMSELERE TAVİZ VERMEYİZ...


Haber okunma sayısı: 951

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER