Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

Valiler ve Emniyet Müdürleri Kararnamesi Başbakanlık Yolunda

valiler-ve-emniyet-mudurleri-kararnamesi-basbakanlik-yolunda

Kararnamede Son Rötuşların Yapıldığı Kulislere Yansıdı
15 Nisan 2018 Pazar 19:54

Valiler kararnamesinde son rötuşların yapıldığı kulislere yansıdı. Kamuoyunun gündeminden düşmeyen Valiler Kararnamesi gelecek hafta Başbakanlığa gönderilecek.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Valiler ve Emniyet Müdürleri ile ilgili hazırlattığı yeni kararnamede büyük şehirlerin bir kısmının da olduğu, 16 veya 18 ilin valisinin ve 20'ye yakın ilin Emniyet Müdürleri'nin değiştireceği konuşluyor.

Doğu ve Güneydoğu illerinde görev yapan bir iki valinin de yerlerinin değiştirilerek merkeze alınacağı, performansı düşük, problemli amir dosyası olan ve emeklilik bekleyen vali yardımcılarının bir kısmının görevden alınacağı yada re'sen (zorla) emekli edileceği ileri sürüldü.  Valiler kararnamesinden sonra ise bazı il Emniyet Müdürlerinin de görevden alınacağı bi çalışmanın da bu ayın sonu veya mayıs ayı içinde tamamlanacağı  dile getiriliyor.

Valilerin çalışma ve başarı performansı İçişleri Bakanlığı tarafından incelendi. Edinilen bilgilere göre, halkın içerisine inmeyen ve siyasetçilerle ters düşen bazı valiler görevden alınacak. Özellikle eski İçişleri Bakanları Efgan Ala döneminde atanan bazı valiler gözden geçiriliyor. Uzun süre görev yapan ve performansı düşük olan valiler merkeze alınacak. Efkan Ala döneminde atanan bazı valilerin de değişeceği konuşuluyor. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın başka bir ile vali olacağı ve İstanbul valisinin de Cumhurbaşkanlığı'na kaydırılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

ÜÇ İSİMDEN BİRİ EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ OLACAK İDDİASI

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok'un İstanbul yada İzmir valisi olacağı konuşulurken,Bursa Valisi İzzettin Küçük veya Kayseri Valisi Süleyman Kamçılı'nın ise Emniyet Genel Müdürlüğü için adı geçen isimler arasında yer alıyor. Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ın bakanlıkta üst düzey bürokrat olarak görev yapacağı ifade ediliyor.

Antalya valisi Münir Karaloğlu’nun da Emniyet Genel Müdürü olacağı ifade alınan bilgiler arasında.
Hazırlanan valiler kararnamesin de Çankırı, Hatay, Bilecik, Kars, Karaman, Nevşehir ve Bolu valilerinin merkeze alınacağı Mardin valisi ve Hakkari valisinin başka bir ile kaydırılacağı konuşuluyor. Yeni kararname de Trabzon valisinin de büyük bir ile yine vali olarak atamasının hazırlıklarının yapıldığı ileri sürüldü.

Edinilen bilgelere göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bakanlığında görev yapan üç Genel Müdürü ve bir Müsteşar yardımcısını vali yapacağı, bazı kaymakamların da vali olarak atanacağı dile getirilirken, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki valilere şimdilik dokunulmayacak.

KADIN KAYMAKAM VALİ OLACAK DUYUMU ALINDI

Daha önce hazırlanan valiler kararnamesin de 16 ilin valisi değişecekti. Üzerinde son rötuşların yapıldığı yeni listede ise bu sayının 29'a yükseltildiği söyleniyor. İmzaya sunulacak olan son kararnamede Ankara Vali Yardımcısı Hürrem Aksoy, Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, Sakarya Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin'in ise Vali yapılacak isimler arasında yer alıyor.17 ilin emniyet müdürünün de değiştirileceği son valiler kararnamesinin, bu hafta içinde başbakanlığa gönderileceği konuşuluyor.Haber okunma sayısı: 1414

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER