Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

Türk Silahlı Kuvvetleri #Göktürkçe ArmamaDokunamazsın

turk-silahli-kuvvetleri-gokturkce-armamadokunamazsin

Şerefli Rütbenin Şerefsizleri Varsa Bilelim,Siyasi Kahpelik Ve Baskı Varsa Onu da Bilelim !
01 Ekim 2017 Pazar 03:53

Terör Yardakçısı Siyasi Oluşumun Grup Başkanvekili'nİn "aşırı milliyetçi semboller kullanan güvenlik güçlerine ilişkin sorular" başlığıyla gündeme getirdiği eski Türkçe yazılı armalara  TSK'dan yasak geldi.


Askeri birliklere gönderilen yazıda, üniformalar üzerine dikilen eski Türkçe armalar yasaklandı.

Komutanların gerekli önlemleri alarak, yönetmelikle belirtilen isimlik, birlik arması, şerit rozet, brove haricinde başka bir aksesuar bulundurulmaması istendi. Bu yasak, üniformalara eklenen Bozkurt armalarını da kapsıyor."İZİN VERİLENLER DIŞINDA HER TÜRLÜ AKSESUAR YASAK MIŞ! "

Birliklere gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı:
Yapılan kontrollerde bazı personelin eğitim kıyafeti üzerine ilgi yönetmeliğe uygun olmayan sivil piyasadan temin edilmiş aksesuar, teçhizat, yazılı armalar (eski Türkçe yazısı) taktığı tespit edilmiştir.
Kıyafet üzerinde ilgi yönetmelikle belirtilen isimlik, birlik arması,şerit rozet, brove haricinde başka bir aksesuar bulundurulmayacaktır.
Birlik komutanlarınca anılan hususa ilişkin gerekli kontroller yapılacak, sürekli takibi sağlanacaktır.
Emrin tüm personele tebliğ edilerek gerekli tedbirlerin alınmasını.

TBMM DE SORU ÖNERGESİ VERİLMİŞTİ
Terör Yardakçısı Siyasi Oluşum'un Milletvekili, askeri üniformalar üzerine takılan armaları gündeme getirmiş ve "Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'ye, aşırı milliyetçi semboller kullanan güvenlik güçlerine ilişkin sorular" başlığıyla şu soruları sormuştu:
"Aşırı milliyetçi grupların kullandığı arma ve sembollerin kolluk kuvvetleri arasında yaygın şekilde kullanımının sebebi nedir?
İdeolojik sembol, bayrak ve işaretlerin kullanımı serbest midir?
TSK'nın askeri birliklere yazı göndermesine neden olan armalar askeri malzeme satan mağazaların yanı sıra internette de satılıyor. Tanesi 10 liraya satılan armalarda "Tengri bizmenen Türk" yazıyor."

Göktürkçe yazılı armaların kaldırılmasına Kıraç'tan tepki

[Haber görseli]

Göktürkçe yazılı armaların kaldırılmasına Kıraç'tan tepki

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI
TSK'nın "Göktürkçe" yasağına sosyal medyadan itiraz geldi! Sosyal medyada bugün "Göktürkçe Armama Dokunamazsın" hastag'i ile bir kampanya başlatıldı.  Twitter'da çok konuşulanlar arasında üst sıralarda yer bulan tag'ın konusu ise başta özel harekat timleri olmak üzere birçok askeri personelin kıyafetlerinde kullandığı Göktürkçe "Türk" anlamına gelen çıkartmalar ve bununla ilişkili amblem ve rozetlere getirilen yasak ile ilgili. Çoğu asker ve asker yakını tarafından, yasaklanan armalarla çekilmiş fotoğraflar paylaşıldı.
TSK'nın yeni düzenlemesine sosyal medya üzerinden tepki yağıyor. Twitter kullanıcıları 'Göktürkçe ArmamaDokunamazsın' hashtag'i altında çok sayıda mesaj yayınladı.


İşte sosyal medyada yer alan tepkilerden bazıları;

 

 

 


BU ARMALAR ANCAK HAİNLERİ, KANSIZLARI, ŞEREFSİZLERİ RAHATSIZ EDER, TSK VE EGM'DE BU ARMALARDAN RAHATSIZ OLAN VARSA ONGUN HABER BUNU ÖĞRENECEK VE YAYINLAYACAK...


HABER'İN ANA TEMASI'NI MEHMETÇİK AÇIKÇA YAZMIŞ AYNEN KATILIYORUZ...
Haber okunma sayısı: 1154

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ