Buram Buram Provokasyonu Açıklıyoruz!

TSK, Kritik Öneme Sahip Burseya Dağı'nı Ele Geçirdi

tsk-kritik-oneme-sahip-burseya-dagini-ele-gecirdi

Kahraman Ordumuz,Afrin Bölgesinin Doğusundaki Azez'den Yeni Operasyon Başlattı.
22 Ocak 2018 Pazartesi 16:33

Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'nda 3. gün. TSK'nın dün başlattığı kara harekatı devam ediyor. Askeri kaynaklardan gelen haberlere göre şu ana kadar 11 köy teröristlerden temizlendi. Askeri birlikler Afrin'de 10 kilometre içeri girdi.Harekat'ın 3. gününde TSK'nın Afrin'in doğusundaki Azez'den de operasyon başlattığını, kara unsurlarının hedef topraklara girdiğini bildirildi.

Operasyonda çok sayıda ÖSO unsuru da yer alıyor. Bu arada TSK'ya ait savaş uçakları, Afrin için fiziki korunma sağlayan stratejik önemdeki Burseya Dağı'nda yuvalanan terör hedeflerini vurdu.

Burseya Dağı’na düzenlenen operasyonda en az 14 PKK’lı yakalandı. Türk askeri ve ÖSO dağın tamamını ele geçirdi.
TSK -ÖSO ve AHRAR'UŞ ŞAM BİRLİKLERİ DAĞDA PUSU VE TÜNEL TEMİZLİĞİ YAPIYOR
Her ihtimale karşı pusu kuran ve tünellerde saklanma ihtimali olan YPG ve müzahir gurupların teröristlerine karşı detaylı arama, tarama ve temizlik faaliyetleri devam ediyor, ara sıra çatışmak ve silah sesleri geldiği alınan bilgiler arasında.


800'E YAKIN AHRAR MENSUBU DA TSK İLE HAREKET EDİYOR

Bu operasyonda Fırat Kalkanı'na da katılan Ahrar'uş Şam örgütü de bulundu.Ahrar grubu, 2016'nın Eylül ayında da "IŞİD ve PKK'ya karşı savaşmak" şartıyla bir fetva yayınlamız ve Fırat Kalkanı'na katılacaklarını duyurarak operasyonda yer almışlardı.

6a97ddf4-c349-45db-a25e-aa43dc844683


GORAN BÖLGESİ İÇİNDEKİ BÜLBÜL KÖYÜ'DE TSK -ÖSO BİRLİKLERİNİN ELİNDE
Bu arada, sınır hattındaki TSK birlikleri de Cinderis beledesinde Celeme, Hemidiyye, Haclar, Freriye ve Tel sellür köylerindeki PYD/PKK mevzilerini topçu atışına tutuyor.


FETÖ’cülerin Sosyal Medyada Pylaştığı Afrin Mesajları Dikkat Çekti.

ABD’ye kaçan firari FETÖ’cü Emrullah Uslu, 23 Mart 2017'de  Afrine  girilemeyeceğine ilişkin bir iddiada bulunmuş,iddiasını kuvvetlendirmek için dübür'ünü ortaya koymuştu.

Kendisi için Bekletilen Obüs Topunu Eninde Sonunda Görecek Olan Folloş Fetöşist Emrullah
(@EmreUslu) ,Yine Twitter’da “Ergenekon” mesajı vererek “Afrin operasyonu bir Rus stratejisizidir. Bizdeki Ergenekoncu/Avrasyacıların eliyle yürütülen bir strateji. Rusya elini sıcak sudan soğuk suya değdirmedne Türk ve Kürt kanını akıtarak bölgede bir anda en üstün ülke halien geldi” diye yazdı.
İşte O Mesaj:


Firari FETÖ’cülerden Tuncay Opçin ise Afrin harekatına yönelik “Türkiye ne zaman otoriterleşse, ilk bedel ödeyen hep Kürtler olur. Her şey değişir, ancak bu kural değişmez” mesajını paylaştı.

 


FETÖ’cü İhsan Yılmaz da Afrin harekatına karşı çıkarak “Savaşa ‘Zeytin Dalı’ adını vermişler. İslamcılar, ne kadar olumlu ve pozitif kavram ve değer varsa, işte böyle tepetaklak edip grup halinde tecavüz ettiler. Henüz bu tecavüzden peydahlanan çocukların üçü beşi görünürde. Gelecek daha kötü!”açıklamasında bulundu.

FETÖ’cü teröristlerin akıl hocası Savaş Genç de “Afrin operasyonu tıpkı ‘Kobani düştü düşecek’ günlerinde olduğu gibi içeride de büyük karışıklıklara sebebiyet verebilir. Bizim Kürt sorunumuzu oldukça negatif bir etki ile tetikleyebilir” mesajını paylaştı.

 

Meltem TeröristSever Cumbul, söz konusu ’deki teröristler olunca, Her Zamanki Gibi Utanmadan Başkomutan Gazi Mustafa Kemal'i Kullanarak ‘Barış Kelebeliği’ rolüne bürünüverdi,Bu Mustafa Kemal ve Askeri Kişiliğine Hakarettir Savcıları Göreve Davet Ediyoruz


 

 


Haber okunma sayısı: 689

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER