İşte CHP'de Muhaliflerin Tartışmalı İmza Listesi

Suudi Arabistan Değil Artık KUMARBAZİSTAN!

suudi-arabistan-degil-artik-kumarbazistan

İslâm Dünyası'nın Arkasına Durup Namaz Kıldığı Rezile Bakın (كلب مع الكلب)
07 Nisan 2018 Cumartesi 19:40

Suudi Arabistan'da gerçekleşen İskambil Şampiyonası, Arap Futbol Federasyonları Birliği Başkanı ve aynı zamanda Suudi Arabistan Spor İdaresi Başkanı olan Turki Al eş Şeyh’in girişimiyle Riyad’da düzenlendi.


Apex Sergi ve Konferans Merkezinde düzenlenen şampiyonada toplam 4112 sporcu sözde "büyük ödül" için yarıştı.

Milli Gazete'nin haberine göre, Şampiyonada iskambil kâğıdı oyunu sonunda dereceye giren sporculardan birinciye 500 bin, ikinciye 250 bin, üçüncüye 150 bin ve son olarak dördüncüye 100 bin Suudi Riyali ödül verilecek.Suudi Arabistan topraklarında bu tür oyunların düzenlenmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da reform çalışmaları yürüten Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman'a eleştiriler yöneltildi.

Kadınların bile kutsal ibadet yerlerinde kumar alıştırması yaptığı KUMARİSTAN'da bir zamanlar Hazreti Muhammed ve Ashabı'nın ayak izlerinin,hatıralarının, olması ONGUNHABER ekibi ve tüm hissedebilen müminleri,derinden üzüntü ve düşünceye sevk etti...DEYYÛS-U EKBER'E KARŞI CİHÂD-I EKBER GEREK ŞART

Suudi Arabistan’da ilk kez Kabe imamı olarak tayin olunan siyah tenli İmam Adil el Kelbani ( كلب مع الكلب)  de İskambil Şampiyonasına katıldı. Kelbani’nin oyun masasında elinde kâğıtlarla fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması da tepkilere neden oldu.


Ülkede gölge kral olarak anılan Muhammed bin Selman, bir süredir Suudi Arabistan'ın çehresini değiştirecek ve ülkede dini anlayışta ciddi değişmelere neden olacak reform çalışmaları yürütüyor.


SUUDİ ARABİSTAN KABE İMAMLARINI EMELLERİNE ALET EDİYOR ( كلب مع الكلب )

Suudi Arabistan’da ilk kez Kabe imamı olarak tayin olunan siyah tenli İmam Adil el Kelbanide İskambil Şampiyonasına katıldı. Kelbani’nin oyun masasında elinde kâğıtlarla fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması, "turnuvanın meşrulaştırılması" çabası şeklinde yorumlandı.

Es-Suheyli isimli Suudi Arabistanlı ise Twitter paylaşımında ülkede Baloot Şampiyonası fikrine karşı çıkarak, "Şu anki gidişat hayra alamet değildir, yoksa Allah korusun Allah’ın İsra Suresi'ndeki hükmüne muhatap oluruz: "Biz bir memleketi helâk etmek istediğimizde, onun refah içinde yaşayan şımarık elebaşlarına (itaati) emrederiz de onlar orada kötülük işlerler. Böylece o memleket hakkındaki hükmümüz gerçekleşir de oranın altını üstüne getiririz." ifadesine yer verdi.


İSKAMBİL KAĞIDI, OKEY, TAVLA OYUNLARI OYNAMANIN HÜKMÜ NEDİR? (EHL-İ SÜNNET AKAİDİ)

Ortada karşılıklı bir para koyma -az veya çok- söz konusu ise, bu tür oyunlar haramdır. Böyle bir iddia yoksa mesele haramlıktan çıkar.

Ancak bu, hiçbir sakıncası olmadığı anlamına gelmez. Çünkü bu tür oyunların alışkanlık hâline gelmesi, zaman israfına düşülmesi her zaman mevzu bahistir. Bu sebeple en doğru hareket, böylesi oyunlara hiç bulaşmamaktır.
Tavla, zarla oynandığı için caiz olarak görülmemektedir.كلب مع الكلب


Haber okunma sayısı: 1336

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ