Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

Süleymancı Yurt Görevlisinden Skandal Savunma

suleymanci-yurt-gorevlisinden-skandal-savunma

Ömer Faruk E. 12 yaşındaki Erkek Öğrenci İle Kendi Rızasıyla Birlikte Olduklarını İddia Etti
26 Aralık 2017 Salı 11:02

İzmir'in Dikili İlçesi'nde Süleymancılar Cemaatine ait Özel Miyase Yılmaz ortaöğretim erkek öğrenci yurdunda hizmetli olarak çalışan Ömer Faruk E. isimli görevlinin öğrencilere cinsel istismarda bulunmasına yönelik skandala ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. 


12 yaşındaki çocuğun annesine yaşadıklarını anlatmasının ardından başlatılan soruşturmada, polis yurtta kalan 20'ye yakın çocukla görüştü.

Pedagog ve psikolog eşliğinde yapılan görüşmelerde, 3 çocuk Ömer Faruk E.'nin kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu açıkladı. Zanlının cep telefonu ve bilgisayarında yapılan incelemede ise çocuklara ait fotoğraflar ele geçirildi.

İĞRENÇ YARATIK,WHATSAPP GURUBU KURMUŞ
Öğrencilere baskı yapan Ömer Faruk E.'nin 9 çocukla Watsapp'tan grup oluşturduğu, buradan cinsel içerikli mesaj ve fotoğraflar paylaştığı da ortaya çıktı. Ömer Faruk E.'nin 9 çocuğa istismarda bulunduğu yönünde bilgilere ulaşıldı.

Olayla ilgili İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü idari soruşturma başlatırken yurdun geçiçi olarak (neden acaba!)  kapatıldığı bildirildi.


Yurdun, daha önce de ölümler ve istismarla gündeme gelen Süleymancılar Cemaatine ait bir tarikat yurdu olduğu belirtiliyor.

SOSYAL MEDYA VE TOPLUMDA  SÜLEYMANCILAR CEMAATİNE BÜYÜK TEPKİ VAR


Olay ve Tecavüzcü şahıs hakkında atılan tweet'lerde; hem şahıs'a, hem de Süleymancılar Cemaatine büyük tepki var.

''İKİ DEFA CİNSEL İLİŞKİ YAŞADIM''
Önceki gün tutuklanan Ömer Faruk E.'nin ifadesinde, "Öğrencilerin din dersine de giriyordum. 12 yaşındaki bir çocukla 2 defa cinsel ilişki yaşadım. 12 yaşındaki diğer çocuk ile kendi rızası ile birlikte oldum. Watsapp konuşmalarından da anlaşıldığı gibi çocuk beni ilişkiye girmek için  çağırdı. İddia edildiği gibi diğer çocukla ilişkim hiç olmadı" dediği öğrenildi.

RAPORLA GERÇEK ORTAYA ÇIKTI
Olayın ardından 3 çocuk hastaneye götürüldü. Yapılan ilk tespitte, 2 çocuğun cinsel istismara uğradığı doktor raporu ile belirlendi. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, cinsel istismara maruz kaldığı belirlenen 9 çocuk Çocuk izleme Merkezi'ne (ÇİM) gönderildi. İddiaların ardından Milli Eğitim Müdürlüğü'nce geçici olarak mühürlenen yurttaki bazı çocuklar ailelerinin yanına gitti, bazıları da özel bir yurda yerleştirildi. Yurdun 2011'de açıldığı 70 öğrenci kapasiteli olduğu ve ruhsatının da bulunduğu ortaya çıktı.

''YARGI SÜRECİNİ YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ''
İZMIR Barosu Başkanı Aydın Özcan, baro avukatının sorgusuna katıldığını belirterek, "Önümüzdeki günlerde mağdur çocukların Çocuk İzleme Merkezi'nde ifadelerinin alınması sırasında izmir Barosu Çocuk Haktan Merkezi'nde konuyla ilgili özel eğitim almış meslektaşlarımız ailelere ve çocuklara hukuki destek sağlamak üzere yanlarında olacak. Yargı sürecini takip edeceğiz" dedi.
Kaynak:internethaber.com


Haber okunma sayısı: 1474

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER