Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

Şehit Polislerin Kanları Yerde Kaldı!

sehit-polislerin-kanlari-yerde-kaldi

Ceylanpınar Davasında Tüm Sanıklar Beraat Etti
02 Mart 2018 Cuma 00:05

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memurları Feyyaz Yumuşak ile Okan Acar, 22 Temmuz 2015'te, ilçenin Bahçelievler Mahallesi'ndeki evlerinde uyurken, teröristler tarafından şehit edildi.
Olaya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, çok sayıda kişi gözaltına alınırken, 4'ü tutuklu 9 kişi hakkında "terör örgütü üyeliği ve yardım yataklık"tan dava açıldı.

Dava'nın 13'üncü duruşması bugün 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Mahkemede "devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozma, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme" suçlarından müebbet hapsi istenen tutuklu sanıklardan Hasan Aydın hazır bulundu. Duruşmaya Sedat ve Hüseyin Aydın ile Naci Yılmaz ise cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Sanık yakınları ve avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada cumhuriyet savcısı, geçen celsede verdiği, tutuklu yargılanan 4 sanığın 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması mütalaasını yineledi.
Mahkeme heyeti, davada yargılanan 4'ü tutuklu 9 kişinin 'cinayet' suçlamasından beraatlerine karar verdi. Heyet, ayrıca tutuklu Hasan Aydın, Hüseyin Aydın, Sedat Aydın ve Mehmet Naci Yılmaz'a sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle 'örgüt propagandası yapmak' suçundan 1 yıl 6'şar ay hapis cezası verip, tutukluluk sürelerini göz önünde bulundurarak, tahliyelerine hükmetti.

HEM FETÖ, HEM PKK İZİ...
Söz konusu olay, çatışmalı sürecin yeniden başlamasına ‘neden’olarak gösterilmişti.
Çözüm sürecinin rafa kaldırılmasıyla terörist Pkk’nın üssü konumundaki Kandil Dağı’na operasyonlar düzenlenmeye başlanmış, etkisi halen süren çatışmalı ortamın da temelleri atılmıştı.
Olay günü açıklama yapan Pkk’nın sözde askeri kanadı,suikastı ‘bir Apocu fedai timi’nin gerçekleştirdiğini açıklamış,‘tartışmalı’ açıklamada şu ifade yer almıştı:“22 Temmuz günü bir Apocu fedai timi, Suruç katliamına misilleme olarak bugün sabah 06.00 sularında Ceylanpınar’da DAEŞ çeteleriyle işbirliği içinde olan iki polise karşı bir cezalandırma eylemi gerçekleştirmiştir.” şeklinde bilindik kokuşmuş söylemler tekrarlandı.

MİSİLLEMEYMİŞ!!!
Yine PKK’ya bağlı Halk Savunma Merkezi (HSM) 27 Temmuz 2015’te “Suruç’ta gerçekleşen katliama misilleme amacıyla bazı yerel birimlerin yaptığı kısmi misilleme eylemleri ateşkesin tarafımızdan bozulduğu anlamına gelmez” açıklamasını yapmıştı. PKK, olaya ilişkin kendi içinde bir soruşturma sürecinin başlatıldığını duyurmuştu.

PKK TERÖR ÖRGÜTÜ TOP ÇEVİRDİ,FETÖ KALEYİ GÖSTERDİ
Olaydan bir ay sonra konuşan PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan’sa, hükümetin PKK’ya yönelik operasyonların nedeni olarak Ceylanpınar’da öldürülen iki polisi göstermesini ‘sahtekarlık’ olarak yorumlamıştı: “Ceylanpınar’da iki polisin öldürülmesi bizim merkezi bir kararımızla yapılmış bir eylem filan değildir. Hatta resmi bir birimimizin yaptığı bir eylem bile değildir diyerek katil şebekesine dair kamuoyunun bilinçaltına resmiyet imgesi yerleştirmeye çalıştı.
Cinayetin ardından yürütülen soruşturma kapsamında yedisi tutuklu 13 sanık hakkında, ‘devletin birliği ve ülke bütünlüğü bozma’ ve ‘kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme’ suçlarından müebbet hapis cezasıyla dava açılmıştı.
Tutuklu sanıkların avukatı Hüseyin Akay, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yapılan son duruşmada suikastteki ‘FETÖ’şüphesini dile getirmişti.
Hızlı Veri Toplama Sistemi (HTS) dökümanlarının imha edilmesini, hiçbir delil olmamasına rağmen müvekilleri hakkında tutuklama kararını verdiğini öne sürdüğü hakim Nurettin Bulut’un ‘FETÖ’ kapsamında tutuklanmasını, ayrıca ihbarı yapanların ‘FETÖ’ kapsamında arandığını ve tutuklandığını belirterek konunun araştırılmasını istemişti.

SONUÇ: Ceylanpınar Davasında Tüm Sanıklar Beraat Etti ve 
 Şehit Polislerin Kanları Yerde Kaldı! 


Haber okunma sayısı: 1133

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER