İşte CHP'de Muhaliflerin Tartışmalı İmza Listesi

Sayın Murat HAZİNEDAR Bu Belgelere Ne Diyorsun?

sayin-murat-hazinedar-bu-belgelere-ne-diyorsun-

Geçtiğimiz Hafta Görevden Alınan Beşiktaş Eski Belediye Başkanına Sorularımız Var
07 Ocak 2018 Pazar 04:21

5 Ocak 2018 de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, görevden alınan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'la ilgili açıklama yapmış, 'Bizim belediye başkanımız FETÖ'ye yardım etmekle suçlanıyor. Kanıtlayın belediye başkanınız biz görevden alalım. Ama siz FETÖ'ye Türkiye'yi teslim ettiniz' diye konuşmuştu.

BEŞİKTAŞ Belediye Başkanı Murat Hazinedar İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınınca FETÖ iddiaları ile bir kez daha gündeme oturdu.

17/25 Aralık FETÖ'cü darbe girişiminin ardından örgütün düzenlediği her toplantıda boy gösteren ve konuşma yapan Hazinedar, FETÖ elebaşı Gülen'e övgüler düzerken, hizmete devam edeceğini açıklamıştı. FETÖ'yle iş birliği tescillenen Hazinedar, FETÖ'nün medya organlarına kayyum atandığı dönemde bu medya kuruluşları ve yakın veya yan kuruluşlarına çok sık ziyaretler gerçekleştirdi. Bugün TV'ye kayyum atandığı zaman Hazinedar, Bugün TV Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapan örgütün medya tetikçilerinden firari Tarık Toros'u bizzat odasında ziyaret etmişti. Hazinedar, teröristbaşı Feto'ya düzdüğü övgülerle örgüt medyasında manşetleri süslüyordu..
SAYIN HAZİNEDAR İSPAT EDERSEK NE YAPACAKSIN?

İçişleri Bakanlığı'nda görevden alınan Murat HAZİNEDAR ,FETÖ'yle ilişkisi için; "Değil ben, bu darbeci terör örgütü olan bir cemaate, hiçbir cemaate mensup ailemde ya da sülalemde bir tek kişi bulamazlar." dedi.
Önce Geçmişi Kısaca Hatırlatalım…
Murat Hazinedar geçen aylarda Beşiktaş’ta arazi içinde bir müstakil ev ve yanındaki arsayı satın aldı. Hazinedar’ın arsayı aldığı isim Eriş İnşaat’ın sahibi Yüksel Ersoy’du. Bu satıştan sonra bu iki araziyi birleştiren Hazinedar kendisine bir villa inşa ediyor. İlginçtir bu villanın müteahhiti de aynı isimdi: Eriş İnşaat. Ancak bu alış, veriş ve tekrar alışı tuhaf hale getiren asıl gelişme Beşiktaş’ın başka bir yerinde yaşanıyordu. Eriş İnşaat sahibi Yüksel Ersoy, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) binasının müteahhidi olarak 2012'de ruhsat izi almıştı. Ancak CHP’li Başkan Hazinedar, göreve geldikten yaklaşık 3 ay sonra TURSAB inşaatında plan değişikliğini Beşiktaş Belediye Meclisi'ne taşıdı. Yüksel Ersoy’un Eriş İnşaatı’nın projesi için emsal 1:50 den 2:40'a, çekme mesafesi 10 metreden 5 metreye; yükseklik 12:50’den 40:50’ye, yani inşaat izni 4 kattan 13 kata çıkarılmıştı. Kısacası Hazinedar, Beşiktaş’ın en değerli yerinde arsa aldığı, ardından inşaat yaptırdığı şirketin Beşiktaş’taki büyük bir işinin inşaat izninde büyük bir artış sağlamıştı. Buradan sonra herkesin aklına gelen CHP yönetiminin de gelmiş olacak ki parti konuya ilişkin bir komisyon kurdu ve Beşiktaş Belediyesi’nden gelen pis kokuları araştırıyor, ama hala araştırıyor, kaç vakte kadar biter bilinmez... 
O EVİ (VİLLAYI) VE ARSASINI KİMDEN ALDIN?
Haber ağımıza gelen bilgiler ve belgelere göre Murat Hazinedar’ın bu evi Cemaat’in önde gelen bir isminden ilişkileri sayesinde aldığı. Evin arsası'nında,Süzer Holding’in CEO’su, Cemaat’in önde gelen isimlerinden Sami Çakır’a ait olduğu ortaya çıktı.
Tapuya göre Hazinedar’a evi satan isim Sami Çakır’dı. HAZİNEDAR TAPU BELGESİ; SAMİ ÇAKIR, SÖZDE CEMAAT’İN ÖNDE GELEN İSİMLERİNDEN
Sami Çakır’ı ilginç kılansa kuşkusuz Cemaat’in önde gelen isimlerinden biri olması. Çakır, Gülen’e yakınlığıyla bilinen Süzer Holding’in en tepedeki yöneticisi. Pensilvanya’nın ziyaretçilerinden (17 Aralık operasyonu sırasında Mustafa Süzer’in Gülen’in yanında olduğu ortaya çıkmıştı) Süzer Holding’in CEO’su olan Çakır, Fethullah Gülen’in resmi sitesinde onu "Bugünün Mevlânâ'sı, Yunus Emre'si" Olarak tanımlıyor. Öyle ki Süzer Holding sahibi Mustafa Süzer, CEO’su Sami Çakır adına Cemaat bünyesinde “Sami Çakır Anadolu ve Fen Lisesi” kurdu. Ona bir Cemaat okulunda isim hediye etti. 
SÜZER VAKFI KHK İLE KAPATILMIŞ MIYDI ACABA?
Sami Çakır’ı ilginç kılansa kuşkusuz Terörist Cemaat’in önde gelen isimlerinden biri olması.
Çakır, Elebaşı Gülen’e yakınlığıyla bilinen Süzer Holding’in en tepedeki yöneticisi.


Süzerler’in İstanbul’un kalbine diktikleri Gökkafes’i yıkılmaktan kurtaranın da Mustafa Sarıgül olduğunu hatırlayanlar olacaktır. Zira "avukatı" Hazinedar da Sarıgül gibi Süzerler’i çok seviyor olmalı! Neyse, Cemaat’in toplantısına katılan Hazinedar ne demişti: “Hizmet edenlere el uzatacağız” Uzatılan eller boş dönmüyor demek! Yoksa, Hazinedar 2013 yılında sadece 21.308,94 TL vergi ödediği halde, 2014 yılında Beşiktaş Belediye Başkanı olarak göreve başladıktan sadece 1 yıl sonra İstanbul’un en değerli bölgesinde böyle bir ev ve araziyi alabilir miydi? 

Twitter üzerinden @bilgesolyumruk’un paylaştığı belgelere göre, Av. Murat Hazinedar   2013 yılında sadece 21.308,94 TL vergi ödedi. Ancak 2014 yılında Beşiktaş Belediye Başkanı olarak seçilip, göreve başlayan CHP’li Hazinedar, seçimden sadece 1 yıl sonra toplamda 5,5 milyon TL’yi bulan arsa (edinim tarihi 20.03.2015) ve villa (için ödediği bedelin yanında, eşi Özlem Hazinedar’ın ortalama 750 bin TL değerinde arazi aracı olan (2015 model) Range Rover 3.0 TDV6’yı (06.03.2015) tarihinde satın alması, “siyasetteki zenginleşme hangi boyutta” sorularını akıllara getirdi.

Özlem Hazinedar Adına Alınan Range Rover:Özlem Hazinedar ve Murat Hazinedar yarı hissesiyle satın alınan 3 milyonluk arsa:Murat Hazinedar’ın kendi arsasına villa yapımı için verdiği Yapı Ruhsatı:

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINCA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILAN Murat Hazinedar 'ın BASIN TOPLANTISINDA "ARAÇ İHALESİ ŞİKAYETİNİ REDDETTİ" DEDİĞİ DANIŞTAY'ın TAM TERSİNE "ARAŞTIRMA KARARI" VERDİĞİNİ...Biliyor musunuz?
Murat HAZİNERDAR ’ın, ultralüks yılbaşı kutlaması için hazırlıkları son noktaya getirdiği öğrenilirken, geçen yılki kutlamalarda ise ilçedeki 44 farklı bölge süslemesi ve havai fişek atımı için belediye bütçesinden 3 milyon TL ödediği ortaya çıktı. CHP’li belediye, ağaç ve direk ışıklandırmalarında kulanılacak hortum renklerinin ille de ‘Rakı Beyazı’ olmasını şart koşarken, firmadan da ışıklandırmanın bu şekilde olmasını istedi.

Tek bir firma teklifinin geçerli olduğu 2016/446533 no’lu ihalede, Elvan Reklam adlı firmanın verdiği teklifin, belediyece tesbit edilen yaklaşık maliyet tutarından 100 bin TL fazla olması ayrıca dikkat çekerken, rekabet şartlarının oluşmadığı da göze çarptı. Savurganlıkta sınır tanımayan CHP’li belediye, organizasyonu gerçekleştiren firmadan on bin havai fişek fırlatmasını istedi. 50 milyon TL’den fazla vergi borcunu ödemediği için vergi yüzsüzleri listesine dahil edilen CHP’li 
Beşiktaş Belediyesi’nin israftan kaçınmadığı gözlendi.


rakı beyazı
Geçtiğimiz yıllarda dini vecibesini yerine getirmek için kutsal topraklara giden Belediye Başkanı Murat Hazinedar, 2018 yılı Ekim ayını işaret ederek, "Cadılar Bayramı’nın kutlanmasını istiyorum" dedi, başkanın o talimatı, 2017/518521 no’lu ihalenin iş kalemlerine dahil edildi. Değerlendirme aşamasında olan ihalenin sözleşmesi gerçekleştiğinde, ilçede, sihir festivali, cadılar bayramı, azınlıkların bayram kutlaması gibi ilgi çekici organizasyonlara da yer
verilecek.

Öte yandan bir başka skandal gelişme de belediye şirketi Beltaş A.Ş.’de yaşandı. Sahtecilik ve zimmet suçundan dolayı CHP’den ihraç edilen Beşiktaş eski ilçe Başkanı Şerif İlker Uygun, belediye şirketinin tepe noktasına getirildi. Şirkette imza yetkisi olan  Uygun’un alt kadrosunda 11 CHP’li belediye meclis üyesi bulunurken, yönetimdeki her isme, aylık 3’er bin TL huzur hakkı ücreti bağlandı. Şirket yönetim kurulu üyelerine ödenecek beş yıllık ücret ise 2 milyon TL’yi buluyor.
İDDİALAR TÜKENMEK BİLMİYOR
Bir başka İddiaya göre; görevdeyken yolsuzluk suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Hazinedar yüksek miktarda servete sahip. Ankara Çankaya'da bir binada 13 daire ve bir dükkan sahibi olan Hazinedar, gayrimenkullerini kira olarak değerlendiriyordu.

Çankaya 25338 ada 3 parsel üzerindeki dairelerin fiyatları 500 bin liradan başlıyor. Eyüp Göktürk'te de müstakil villa sahibi olan Hazinedar'ın tripleks villasının yer aldığı sitede fiyatlar 1 milyon 50 bin dolar ile 1,5 milyon dolar arasında değişiyor. Ayrıca Beşiktaş Mecidiye Mahallesi'nde özel eğitim kurumuna kiralık olarak verilen müstakil bahçeli bir binası da bulunan Hazinedar'ın, emanet isimler üzerinde de gayrimenkullerinin olduğu iddia ediliyor.BURAYA KADAR HEP AÇIKLAMA YAPTIN HER İDDAYI YALANLADIN, DOĞRUSUNU MÜFETTİŞLER VE MAHKEMELER ORTAYA ÇIKARACAK

YİNE İTHAMDA BULUNMADAN SON BİR SORU DAHA SORUYORUZ 
Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığı'nın  yaptığı açıklamada Hazinedar'ın uzaklaştırılma sebeplerinden biri de hakkında devam eden FETÖ soruşturması.
İşte o soruşturmada yer alan önemli belgelerden biri de Murat Hazinedar'ın Beşiktaş Kaymakamlığına 14 Temmuz 2016 tarihinde yazdığı ve yurt dışına çıkmak için izin istediği dilekçe.

Murat Hazinedar 14 Temmuz'da yurt dışına çıkmıştı

SAYIN MURAT HAZİNEDAR 14 TEMMUZ 2016 DA BİRDENBİRE APAR TOPAR NEDEN  YURTDIŞINA ÇIKMA KARARI ALDIN VE NEREYE GİDİYORDUN?

 


Haber okunma sayısı: 908

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ