Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

Gündemdeki İlin Emniyet Müdüründen Kararlılık Mesajları

gundemdeki-ilin-emniyet-mudurunden-kararlilik-mesajlari

Türkiye’de Olay Bakımından 40.Yakalama Oranında10 sıradayız
04 Mart 2018 Pazar 19:25

Son yıllarda adı hoş olmayan olaylarla birlikte bahsedilen Karaman ilinin asayiş ve emniyetinden sorumlu en yetkili ağız Karaman İl Emniyet Müdürü Sayın Fikret BAYRAKTAR kararlılık mesajları verdi. 
Karaman İl Emniyet Müdürü BAYRAKTAR, şehirdeki yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya gelerek Karaman’ın asayiş olaylarını değerlendirdi. 

Karaman’ın asayiş olayları bakımından Türkiye’nin en huzurlu illeri arasında yer aldığını ifade eden Emniyet Müdürü Fikret BAYRAKTAR, “Karaman’da polis sorumluluk alanında günlük ortalama 10-20 arasında olay yaşanmaktadır. Bu olayların tamamına yakını trafik ile iş kazaları ve aile içi kavgalar oluşturmaktadır. Hal böyle olunca Karaman’da ciddi bir olay görülmemektedir. Bizim en çok rahatsız olduğumuz konuların başında uyuşturucu gelmektedir. Baktığımız zaman çok sayıda uyuşturucu madde çeşidi bulunmaktadır. Birde bunlara ilave olarak eczanelerde reçeteyle satılan haplardır. Bu haplar normalde tedavi amaçlı verilirken, bu haplardan fazla alınması durumunda uyuşturucu etki göstermesidir. Bu hapların yeşil reçete ile satılması yönünde gerekli yerlerle yazışmalarımız oldu” dedi. Bayraktar, “Biz maalesef polis olarak olayların çoğunun en kötü yerindeyiz. Ceza yönündeyiz. İşlem yönündeyiz. Adli vaka yönündeyiz. Trafikte maalesef her gün çok ciddi şekilde ceza yazılıyor. Ben bu konuda cezaların azaltılması yönünde Trafik Müdürüme ikazda bulundum. Bizimde Ankara tarafından belirlenmiş günlerde bazı uygulamalar yapmamız gerekiyor. Şuanda bir ekibimiz Belediyenin önünde trafik uygulaması yapıyor ve bu uygulamayı Ankara Trafik Denetleme Daire Başkanlığı bizim bu uygulamayı yaptığımızı biliyor. Çünkü biz yaptığımız uygulamaları daha öncesinden Ankara’ya bildirmek zorundayız. Radar, alkol, emniyet kemeri uygulamasını Karaman Emniyet Müdürlüğü kendi kafasına göre yapmıyor. Şuan Karaman’da yapılan trafik uygulamaları Daire Başkanlığımız tarafından bilgisayardan takip ediliyor” diye konuştu.Hedefleri'nin Karaman İlinin adının altını siyah renkle çizilmesi'nin önüne geçmek olduğunu belirten İl Emniyet Müdürü Fikret BAYRAKTAR " artık Karaman denilince yüzler gerilmesin, ilimizin altını daha başka renkli çizgilerle hep birlikte belirliyelim, Basın ile el ele bizler bu hedef için çaba sarfedelim" dedi.


 
Karaman Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Murat GÜVEN "Şehire Projeli Bir Abartı Hakim Olmuş, Gerçeği Usanmadan Açıklayacağız."
Basınla buluşma toplantısında resmi istatistik bilgileri veren Karaman Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Murat GÜVEN,projelendirilmiş şehir efsaneleri'nin sosyal medya başta olmak üzere farklı mecralarda ne çlçüde ve kimler tarafından büyütülerek gündeme nasıl tepeden indirildiğini izah etti.
Türkiye’de olay bakımından 40., suçlu yakalamada ise 10. sırada olduklarını söyledi. Güven, “Karaman’da işlenen suçların yaklaşık 97’sini aydınlatıyoruz. Günde 10 olay oluyor ise bunlardan çoğunluğu iş, trafik kazaları ve aile içi kavgalardır. Ancak Karaman’daki sosyal medyamız maalesef bu olayları büyüterek halka farklı yansıtıyor. Karaman’ın genel durumuna baktığımız zaman diğer illere oranla yaşanamayacak bir kent değil. Beni sizler iyi tanıyorsunuz, ben eşimle birlikte el ele tutuşarak sokaklarda rahatça dolaşabiliyorum. Bunu yaparken de kimliğime güvenmiyorum. Bu nedenledir Karaman her yönden yaşanabilir, güvenli ve huzurlu bir kenttir” dedi. Polisevinde gerçekleşen toplantıya Emniyet Müdürü Bayraktar’ın yanı sıra emniyet müdür yardımcıları ve bazı şube müdürleri de katıldı.
Bir Kısım Basın Mensupları Aralarındaki Mevcut Gerginliği Bu Toplantı da da Sergilediler.
Karaman İl emniyet Müdürlüğünce düzenlenen Basınla Buluşma toplantısı çok parçalı Karaman Yerel ve ulusal medya temsilcileri'nin birbirileri ile zaman zaman tartışmalı sözler sarfettiği Karaman genelide hakim olan nahoş iklimi aratmadı.
Karaman Medyası Kendi Halini Görebildimi Bilinmez...
Şehrin güvenlik ve asayiş sorunları'nın tartışılması beklenen basınla buluşma toplantısında basın mensupları arasında uzun zamandır mevcut olup, zaman zaman kendini köşe yazısı yada dedikodu şeklinde gösteren uçurumun özellikle bu toplantıda iyiden iyiye açıldığı hem emniyet mensupları hemde basın temsilcilerince açık ve net bir biçimde gözlemlenmiş oldu.  


 


Haber okunma sayısı: 3395

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER