İşte CHP'de Muhaliflerin Tartışmalı İmza Listesi

Bu Üniversiteye Bir Dans Pisti Gerekmez mi?

bu-universiteye-bir-dans-pisti-gerekmez-mi

12 Eylül Bakiyesi YÖK Bu Konuda Ne Buyurur Acaba?
11 Nisan 2018 Çarşamba 16:06

Ünlü şarkıcı Nez'i meşhur eden şarkısı 'Sakın Ha'nın klibine yazılan tez Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Tez Konusu Oldu :)
Sosyal medya son günlerde şarkıcı Nez'in "Sakın ha" şarkısının klibi üzerine yazılan akademik tezi tartışıyor. "Postmodren perspektifte müzik videoları ve Nez'in 'Sakın ha' videosunun analizi" başlıklı yüksek lisans tezi İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müzik Bilimleri Anabilim Dalı'nda yazıldı.

"NEZ, ÇÖMELMİŞ BİR VAZİYETTEYKEN..."

Başak Ünal imzalı tezin içeriğinde ise kaynak gösterilmeden hiçbir yerden alıntı yapılmadığına dair yemin metni de yer alıyor. Klipten görsellerin kullanıldığı tezde, "Sahne 3: Nez bacaklarını iki yana açık çömelmiş bir vaziyetteyken kendini yukarı doğru çeker. Kamera arka plandan çekmektedir. Yine kollar iki yana doğru açıktır ve vücudunu yukarı doğru kaldırırken kolların biri aşağıya, biri yukarıya doğru sırayla kıvrılır" ifadelerinin yer alması dikkat çekti.

"KALÇASINI SAĞA SOLA TİTRETEREK SALLAR"

Tezdeki bir diğer bölümde "Sahne 4: Nez kalçasını bacakları iki yana hafif açık biçimde sağa ve sola titreterek sallar. Bu sallama hareketi oryantal ama sambacılar da kullanıyor" denildi.

SIRA HANGİ BEL ALTI BİLİMSEL (!) TEZLERDE ACABA?

Tezdeki tartışmalara yol açan bu ifadelerin ardından tezi yazan ismin yanı sıra tezin danışmanı Prof. Dr. Fırat Kutluk'a ve tezi kabul eden juri üyelerine de tepki gösterildi.
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ'NE BİR TEZ ÖNERİSİ DE ONGUNHABER.COM'DAN
Çok bilimsel ve bir hayli yüksek lisans tezleri yumurtlayan, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müzik Bilimleri Anabilim Dalı'na aşağıdaki resimden ilham alarak;
 "Postmodren perspektifte gastronomik keyif estetiği ve Nez'in rakısını keyifle içerken yaptığı estetik el, göz ve dudak hareketleri'nin sensasionel altyapı analizi" şeklinde bir tez önerimiz var, gerçi üniversite bu öneriyi ne kadar dikkate alır bilinmez ama, danıştığımız bilim çevreleri ve konu hakkında yorum yapan vatandaşlar; 12 Eylül 1980 şerefsiz darbesi'nin bakiyesi, Y.Ö.K.'nun böyle tükrük yağmuruna boğulası bilimsel tezlerdeki tutumu merak konusu diyerek şaşkınlıklarını gizleyemediler.Haber okunma sayısı: 1356

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ