Hesap Günü Yaklaştı, Millet Notunu Alıyor....

Bu İlan Bize İlginç Geldi Siz Ne Dersiniz...?

bu-ilan-bize-ilginc-geldi-siz-ne-dersiniz

Sanki Adrese Teslim İşe Alım Gibi Duruyor
21 Nisan 2018 Cumartesi 16:18

16/04/2018 tarih ve 0. 70.0ONG/627 sayılı  bir yazı ile Ongun A.Ş. tarafından İş Kur Karaman İl Müdürlüğüne gönderilen bu Personel Alım İlanında Alınacak Olan Personel Sayısı’nın sadece 1 Kişi olduğunu görünce şaşkınlığımz iki kat daha arttı.
Karaman Belediyesi iştiraklerinden olan Ongun Yakacak ve Yiyecek Maddeleri Tanzim Satış Turizm Reklamcılık İnşaat Mühendislik Taşımacılık Enerji Madencilik ve Danışmanlık Ticaret ve Sanayi  A.Ş.(Kısa Adı Ongun A.Ş.) ve T.C. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğüne Bağlı İş Kur  Karaman İl Müdürlüğü arasında yapılan protokoller gereği Ongun A.Ş’nin Karaman ilindeki iş yeri ( hangi işyeri olduğu meçhul!) vasıflı eleman (neden vasıflı eleman?) ilanı, hem zaman ve hemde ilan edilme zemini olarak bizde derin soru işareti oluşturdu.

Aşağıda vereceğimiz belgelere göre;

İlan Tarih Aralığı: 16/04/2018 ile 26/0/2018 şeklinde başlangıç tarihi belli ama sonuçlanma tarihi ya belirsiz yada özensiz yazılmış olduğunu algıladığımız bu ilanda, Alınacak Personelde Aranan Şartlar dahada düşündürücü...

İlana Göre ; ALINACAK PERSONELDE ARANAN ŞARTLAR

 

1-     30-35 yaş arası

 

2-      Bilgisayar Sertifikalı (Hangi Bilgisayar Uzmanlık Alanı   Belirtilmemiş)

3-     En Az Lisans Mezunu ( Hangi Branştan Mezun Olması Gerektiği   Belirtilmemiş)

       16/04/2018 tarih ve 0. 70.0ONG/627 sayılı  bir yazı ile Ongun A.Ş.   tarafından İş Kur Karaman İl Müdürlüğüne gönderilen bu Personel Alım   İlanında Alınacak Olan Personel Sayısı’nın sadece 1 Kişi olduğunu   görünce şaşkınlığımz iki kat daha arttı.

    İş Kur ve Ongun A.Ş. Fırsat Eşitliği Denilince Ne Anlıyor Acaba?

       İş Kur ilanları içinde bu şekilde vasıflı olup, özellikleri detaylı olarak       belirtilmeden yapılan personel alım ilanlarına rastlamadığımız için Kısa     Adı İş Kur olan bu devlet kurumunun ilanı yayınladığını gördük ve   belgeledik.

    Ongun Haber ekibi bu türden bir çok ilan ve yazışmayı mercek altına yıllar önceden almaya başlamıştı, biriktirdiğimiz bir çok ilan, reklam, yazışma, yasal müsade sınırları içinde kayıt mevcut ama seçimlerin öncesinde bu ilanın nerdeyse adresine teslim iş edindirme ilanı olduğunu düşünmeye başladık.
   Sayın Ongun A.Ş. ve Sayın İş Kur Karaman İl Müdürlüğü Yetkililerine Sorularımız Var...
Soru-1:Bu Başvuru Her İş Kur Üyesi İşsize Açıkmıdır?
Soru-2: Anayasada Belirtilen Temel Hak ve Hürriyetlerden Olan  İstihdamda Fırsat Eşitliği İlkesi Doğrultusunda Eşit Hak ve Şansa Sahip Olacakmıdır?

        Biz Sadece Sesli Düşünür, Düşündüğümüzü Yazarız İtham Edip İftira Atmak Bize Yakışmaz Ama Sanki Bu İş Bize Adrese teslim İşe Alım Gibi Geldi ,İşsizlikten Dağılan Yuvaları, İntihar Eden Vatan Evlatlarını gördükçe adalet duygumuz bir çok sevgi hissinden daha ağır bastı.

                                           İşte Belgesi Okuyun Yorumu Siz Yapın 
 


Arşiv Kayıtlarımızdan Hatırladığımız Bir Konuyu da Dip Not Düşelim;

Karamanda Yerel Olarak Yayınlanan Gazete Anadolu’nun   17 Temmuz 2016  tarihli haberine göre ( Kaynak Link:
http://www.gazeteanadolu.com/haber/18011/is-kur-muduru-gorevden-alindi.html ) İş Kur’un halen İl Müdürlüğünü yapmakta olan Kenan ATEŞ 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında görevinden alınmış ama görevine yeniden geri döndürülmüştü. İlgili Haberde:” Elde edinilen bilgilere göre, ülke genelinde yürütülen FETÖ-PDY terör örgütü kapsamında , tüm daire müdür ve çalışanları mercek altına alınırken, bu çalışma kapsamında Karaman Çalışma ve İş-Kur Müdürü Kenan Ateş bu görevinden açığa alındı.” denilmekte idi.
Kaynak Link: 
http://www.gazeteanadolu.com/haber/18011/is-kur-muduru-gorevden-alindi.htmlHaber okunma sayısı: 1676

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ