Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

Kanın Yerde Kalmadı Aybike Öğretmenim

-kanin-yerde-kalmadi-aybike-ogretmenim

Aybike Öğretmenin Şehit olduğu Saldırıyı Gerçekleştiren Terörist AGİT,Sason'da Öldürüldü.
27 Mart 2018 Salı 17:53

Batman İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Sason'un Hasanlar köyü Zore Deresi mevkisinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen, Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) destekli operasyonda etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin İran uyruklu "Agit" kod adlı örgütün bombacısı olduğu tespit edildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 22 Mart'ta, bomba arama köpeği "Oktan" ve iz takip köpeği "Nazik"in de görev aldığı operasyonda sarp kayalıklarda bulunan mağaralarda arama faaliyeti yürüttü.

AYBÜKE ÖĞRETMEN'İN İNTİKAMI ALINDI

PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen 3 teröristten İran uyruklu "Agit" kod adlı teröristin birçok saldırının faili olduğu belirlendi.

Bir mağarada tespit edilen 3 teröriste jandarma ekiplerince, "teslim ol" çağrısı yapıldı.

Örgütün bombacısı olduğu belirlenen "Agit" kod adlı İran uyruklu terörist, güvenlik güçlerinin çağrısına ateşle karşılık verilmesi sonucu çıkan çatışmada etkisiz hale getirildi.

Devam eden operasyonda söz konusu bölgede iki terörist daha etkisiz hale getirildi,Operasyondan yeni terörist leşlerine ait haberler geliyor.

BOMBA DÜZENEKLERİNİ HAZIRLAMIŞ

Yapılan incelemede Kozluk ve Sason ilçeleri kırsalında saldırılar gerçekleştirdiği belirlenen "Agit" kod adlı teröristin Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017'de müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın şehit karne dağıtım töreninin ardından evine gittiği sırada şehit düştüğü silahlı saldırının ardından Bekirhan beldesinde jandarma karakoluna bombalı araçla düzenlenen, Uzman Çavuş Ali Gülnar (34) ve Jandarma Uzman Çavuş Soner Fazlıoğlu'nun şehit düştüğü saldırılarda kullanılan bomba düzeneklerini hazırladığı belirlendi.

İ N T İ K A M I N  A L I N D I  A Y B Ü K E  Ö Ğ R E T M E N İ M  D E V A M I  G E L E C E K KARAKOL KOMUTANINI DA ŞEHİT ETMİŞ

Teröristin 24 Temmuz 2017 tarihinde Siirt'in Baykan ilçesinde gerçekleştirilen, Çukurca Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Üstçavuş Yakup Akdağ'ın şehit düştüğü, Batman'da Jandarma Uzman Çavuş Gürcan Kepekçi ve Jandarma Uzman Onbaşı Şahan Sezer'in şehit olduğu, Kozluk'ta Gümüşörgü Jandarma Karakolu'ndaki askerlere sahurluk börek ve poğaça götüren, dönüş yolunda İdris Yüksel'in (36) hayatını kaybettiği, İlyas Çetinbaş'ın (45) ağır yaralandığı saldırılarda tuzaklanan bomba düzeneklerini hazırladığı, 25 Temmuz 2017'de Kozluk'ta petrol boru hattına düzenlenen saldırının da faili olduğu ortaya çıktı.

YERİ GELMİŞKEN İÇİMİZİ DÖKELİM...

Ben Şenay Aybüke Yalçın

                             ( Özgür GÜLAY ozgur.gulay.1989@gmail.com)

Ben Şenay Aybüke Yalçın

Size bu mektubu cennetten yazıyorum.Ben bugün şehit oldum.Her insanın hayalleri vardır.Benim de en büyük hayalim müzik öğretmeni olmaktı.

Üniversite biter, öğretmen olarak mezun olursun. Bitirmek yetmez,yetmesi için kpss gereklidir. Kpss sürecini bilenler bilir. Her gün farklı bir sıkıntı. Maddi ve manevi olarak yıpranırsın. Hayallerin çocuklarına kavuşmaktır. Okuldaki zil sesini duymak,  öğretmenler gününü yaşamak daha niceleri.

Kpss geçer ve dersin ki ben öğretmen oldum.Hiç bilmediğin başka bir şehre başka bir yere gidersin. Ailen arkada kalır. Endişen vardır ve sen bunu kimseye belli etmezsin. Şükürler olsun, binlerce öğretmen adayının ulaşmak istediği yerdeyim dersin ve çok şükür demeye devam edersin.

Yarın ilk derstir. Uyku girmez gözüne. O ilk gün çok şık olmalısın. Bismillah der ve evden çıkarsın. İlk gün,  ilk heyecan, ilk göz bebeklerin seni bekler. Ve başlarsın.

 Gün olur ilk seneni tamamlamaya az kalır.Belki de kaç tane yaz ayın kpps uğruna yok olmuştur. Planlar yaparsın, hayaller kurarsın. Ailenle tatil yapacaksın belki, belki başka bir şey.

Ve hayaller kurarken öğrencilere karne verecek olduğun gün şehit olursun. Mekanın cennet olur.

Son olarak;

Ben Şenay Aybüke Yalçın,

Hayallerimin peşinden gittim.

Şehit oldum.

Deniz Seki,  Arda Turan ya da herhangi bir magazin olayı kadar konuşulmayacağım.

Kırmızı Yularlı kız kadar konuşmazsınız.

İşinize gelmez.Kulaklar sağırdır duymazlar, gözler kördür görmezler.

Bunlar var ya bunlar işine geleni duyar,

İşine geleni görür.

İşte bunlar bu kadar vicdansızdır.

Beni öldürende öldürende yoktur din iman...

Mekanın cennet olsun,Alyazmalı Öğretmenim,seni koruyamadık bizi asla affetme...

 Bizden bütün şehitlerimize selam gönder,

Çünkü siz var olmasaydınız, nasıl dalgalanırdı bu bayrak.

Biz sizlerden, bütün şehitlerimizden razıyız,

İnşallah Allah’da sizden razı olur.

Dua ile...

ALLAH, TSK, EMNİYET, MİT VE MUHARİP AMA ADI BİLİNMEYEN TÜM KURUMLARDAN VE ŞAHISLARDAN RAZI OLSUN...
Haber okunma sayısı: 2088

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER