EKONOMİ

Anayasa Mahkemesinden Flaş Karar

anayasa-mahkemesinden-flas-karar Emekli İkramiyeleri Enflasyon Farkıyla Hesaplanacak

500 SANAYİ DEVİ ARASINDA KONYA ŞEKER 31’İNCİ SIRAYA YÜKSELDİ

500-sanayi-devi-arasinda-konya-seker-31inci-siraya-yukseldi Kalbimiz,Anadolu'nun Kalbinde Daha Hızlı Atıyor

Kamuda Paralel Memur Temizliği Başlıyor

kamuda-paralel-memur-temizligi-basliyor Devlette FE.T.Ö.'ne Yakın Memurlar ve Amirler İçin Bir Dizi Operasyon Başlatılacak.

Ruhumuz Bile Duymadan Ödüyoruz!

ruhumuz-bile-duymadan-oduyoruz Banka şubelerinde bu işlemleri yaparken dikkat edin...

Marketteki Ürünlerin Fiyatı Yarı Yarıya Düşecek

marketteki--urunlerin-fiyati-yari-yariya-dusecek Marketlerin üreticilerden aldığı 100 kaleme yakın komisyon ve ücretler kalkacak.Bu da raftaki fiyatları aşağı çekecek.

Cemaat Bankasından Vatandaşa Şok Sözler

cemaat-bankasindan-vatandasa-sok-sozler Köşeye sıkışan cemaatin kara kutusu Bank Asya'nın çalışanlarına attığı e-postalar her şeyi gözler önüne seriyor.

İşte yeni ’Tüketici Kanunu’nun getirdikleri

iste-yeni-tuketici-kanununun-getirdikleri Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yeni kanunla tüketicilere yeni haklar tanındığını, sözleşme kurulmadan önce, tüketiciye ön bilgilendirme amaçlı broşür verilmesinin zorunlu hale getirildiğini

Tüketici'nin Artık Yasal Kakanı Var

tuketicinin-artik-yasal-kakani-var Tüketicinin korunmasına ilişkin kanun tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

Benzine yeniden indirim geldi

benzine-yeniden--indirim-geldi Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzinin yeni fiyatları belirlendi.

Arayan Bankaysa Açarken Düşünün

-arayan-bankaysa-acarken-dusunun- Bankalar yeni uygulamayla yine gözünü vatandaşın cebine dikti. müşterilerini uyarmak için açtıkları telefon başına 3 TL komisyon alacak.

Bankaların Şaşırtan Komisyon Ücretleri

bankalarin-sasirtan-komisyon-ucretleri- Bankalar, tüketicilerden çeşitli isimler altında toplam 60 çeşit ücret ve komisyon alıyor.

Ekonomik kriz kadınları daha fazla işsiz bırakıyor

ekonomik-kriz-kadinlari-daha-fazla-issiz-birakiyor Ekonomik krizin, istihdam alanında kadınları erkeklere göre daha olumsuz etkilediği bildirildi.

Bu sertifika işsiz bırakmıyor!

bu-sertifika-issiz-birakmiyor İşsizlik oranının yüzde 10.5 olduğu Türkiye’de bazı sektörler ise istihdam edecek personel arıyor. Son günlerde genç kadınların ilgilendiği kurslardan biri olan Hasta Kayıt Kursu’na talepte adeta

BANKALAR AŞAĞI ÇEKTİ

bankalar-asagi-cekti Faizin tırmanışa geçmesi ile birlikte borsalarda düşüş yaşanıyor. Gösterge faizinin yüzde 8’in üzerinde seyrettiği 2011 yılı mayıs ayında İMKB 100 Endeksi de 68.240’lı seviyelerde

Kamuya 8 bin 846 yeni kadro

kamuya-8-bin-846-yeni-kadro Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 2013 yılı Haziran ayı KPSS sonuçlarına göre yapılacak merkezi yerleştirme işlemleri için, 247 kamu kurum ve kuruluşlarınca toplam 18 bin 846 kadro ve

Körfez’den iki katılım bankası daha geliyor

korfezden-iki-katilim-bankasi-daha-geliyor Bahreyn merkezli Al Baraka’nın CEO’su Yousif, Körfez’den iki katılım bankasının Türkiye’de iki yeni banka kurmaya hazırlandığını ve bir - iki bankanın da şube açmak istediğini söyledi

Emekliye müjde

emekliye-mujde Emekli olduktan sonra çalışan ya da işyeri açan emeklilerden kesilen paraya sınır geldi. 59 yaşın üstünde olan emekliler bu parayı ödemeyecek.

Merkez faizi sabit tuttu, gözler Fed’de

merkez-faizi-sabit--tuttu-gozler-fedde Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), ‘politika’ faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 4.50’de sabit tuttu.

Euro Bölgesi'nde enflasyon yükseliyor istihdam geriliyor

euro-bolgesinde-enflasyon-yukseliyor-istihdam-geriliyor Enflasyonun yükseldiği Euro Bölgesi'nde, istihdam geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1 azalarak, çeyrek dönemde son 7 yılın en büyük düşüşünü kaydetti.

Memur ve emeklinin gözü haziran ayı enflasyonunda

memur-ve-emeklinin-gozu-haziran-ayi-enflasyonunda Devlet memurları, sözleşmeliler ve memur emeklileri ilk 6 aylık enflasyon yüzde 3’ü aşarsa temmuzda enflasyon farkı alacak. Enflasyonun düşük çıkması halindeyse zam verilmeyecek

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ