Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

EĞİTİM

Üniversite öğrencilerinin sorunları

universite-ogrencilerinin-sorunlari CHP, öğrencilerin sorunlarının çözümünde hükümetin yetersizliklerinin araştırılması için önerge verdi.

Öğrencilere dershane sahibi darbesi!

ogrencilere-dershane-sahibi-darbesi İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’nde faaliyet gösteren bir dershanenin sahibi, binayı boşaltarak kayıplara karıştı

Öğretmen olayların arasında kalınca...

ogretmen-olaylarin-arasinda-kalinca Hakkari’de çıkan olaylar sırasında yoldan geçen bazı kadın öğretmenler, atılan gaz bombasından etkilenince gözyaşlarına boğuldu.

Yeni mezunlar çok parayı değil mutluluğu tercih ediyor

yeni-mezunlar-cok-parayi-degil-mutlulugu-tercih-ediyor Öğrenciler meslek seçimi yaparken, öncelikli olarak kazanç durumuna ve iş bulma kolaylığına; daha sonra sırasıyla ilgi-yeteneklerine ve toplumdaki saygınlığına önem veriyor.

Özel okul öğretmenlerine 'öğretim yılına hazırlık ödeneği' yok

ozel-okul-ogretmenlerine-ogretim-yilina-hazirlik-odenegi-yok Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin özel okulda çalışan öğretmene eğitim ve öğretim hazırlık ödeneği verilmemesinin haklı fesih nedeni olduğuna dair kararını bozdu.

Koç Üniversitesi'nden Siyaset Felsefesi Sempozyumu

koc-universitesinden-siyaset-felsefesi-sempozyumu Koç Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi, 15 Şubat 2013 Cuma günü ‘Siyaset Felsefesi Sempozyumu’ adlı etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Öğretmen atamaları gerçekleşti

ogretmen-atamalari-gerceklesti MEB merakle beklenen eş durumu ve özür atamalarını yaptı

Lisansüstü eğitim ve öğretim yönetmeliğinde değişiklik

lisansustu-egitim-ve-ogretim-yonetmeliginde-degisiklik Tezli yüksek lisans programını tamamlama süresini azami üç yıl olarak belirleyen yönetmelikle, doktora programını tamamlama süresi yüksek lisans derecesiyle kabul edilenler için altı yıl, lisans

YÖK, 28 fakülteye dekan atadı

yok-28-fakulteye-dekan-atadi YÖK Genel Kurulu, 28 fakülteye dekan atadı ve ANKA Teknoloji Üniversitesi ile Esenyurt Üniversitesi’nin kurulmasına ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı’na olumlu görüş bildirilmesine karar verdi.

9 yaşındaki üstün zekalı 43 çocuğa 15 günlük üniversite eğitimi

9-yasindaki-ustun-zekali-43-cocuga-15-gunluk-universite-egitimi Fatih Koleji, Türkiye’de az sayıda okulda olan, doğuştan istisnai yeteneğe sahip, sanat ve liderlik kapasitesi olan ‘Üstün Zekalı Çocuk Eğitimi’ni bir adım daha ileriye götürerek, bünyelerinde

Yüksekokullarda 30 günlük iş yeri eğitimi 1 yıla çıktı

yuksekokullarda-30-gunluk-is-yeri-egitimi-1-yila-cikti SDÜ Teknik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kayacan: ”Bu modelden yetişen öğrenci uygulama alanında kendini yetiştirmiş olarak mezun olacak”

Açıköğretim öğrencileri dikkat!

acikogretim-ogrencileri-dikkat Açıköğretim Fakültesi, final sınav yerleri belli oldu.

Açık öğretim karmaşası
öğrencileri isyan ettirdi

acik-ogretim-karmasasi-brogrencileri-isyan-ettirdi Açık öğretim sınavlarının açıklandığı sitenin çökmesi bir yana, sınav sisteminde bütünleme sınavlarının kaldırılmış olması özellikle askerlikle ilgili bağlantısı olan açık öğretim

Üniversitelerdeki boş kontenjan ‘194 bin’!

universitelerdeki-bos-kontenjan-194-bin Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ek yerleştirmeler sonrası örgün eğitimde 89 bin, açıköğretimde ise 104 bin kontenjanın boş kaldığını açıkladı

YÖK, TUS ve DUS için kontenjan talepleri alacak

yok-tus-ve-dus-icin-kontenjan-talepleri-alacak Yükseköğretim Kurulu (YÖK), İlkbahar Dönemi Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ve Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı kontenjanları için talep alacak.

ABD’de öğretmenlere ’silah eğitimi teklifi’

abd8217de-ogretmenlere-8217silah-egitimi-teklifi8217- Sivil toplum örgütleri bazı öğretmenlere silah eğitimi verme konusunda teklif sundu

Bulgaristan’da okuyan Türklere kötü haber!

bulgaristan8217da-okuyan-turklere-kotu-haber- YÖK`ten şok Bulgaristan kararı

ÖSYM’den TUS açıklaması!

osym8217den-tus-aciklamasi Yargı kararı gereği 2010-TUS Sonbahar Dönemi’ne ilişkin adaylardan tercih alınacak.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 13 Temmuz'da

ogretmenlik-alan-bilgisi-testi-13-temmuzda ÖSYM, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nin (ÖABT) 13 Temmuz 2013 tarihinde yapılacağını açıkladı.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ