Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

EĞİTİM

YGS için özel önlem

ygs-icin-ozel-onlem Ankara Valiliği, 24 Mart'ta Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS) yapılacağını hatırlatarak, sınav süresince "otoların klakson çalmalarının, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle

SBS ve PYBS başvuruları için son gün cuma

sbs-ve-pybs-basvurulari-icin-son-gun-cuma Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) başvuruları, cuma günü sona erecek.

Sınav kaygısıyla başa çıkmanın yolları

sinav-kaygisiyla-basa-cikmanin-yollari Hepimiz, hayat boyu bazı sınavlara giriyor ve bu sınavlar öncesinde büyük heyecanlar yaşıyoruz. Kimi zaman yaşadığımız sınav kaygısı belirli seviyelerin üzerine çıkarak bizi rahatsız etmeye ve

ÖSYM adayları saatle izleyecek

osym-adaylari-saatle-izleyecek ÖSYM, sınav salonlarında yaşananları ''dijital saat'' görünümlü kameralarla kayıt altına alacak. Uygulama ilk kez 24 Mart'taki YGS'de kullanılacak.

ALES başvuruları pazartesi başlayacak

ales-basvurulari-pazartesi-baslayacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilkbahar dönemi başvuruları 11-20 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacak.

444ÖSYM hizmete girdi

444osym-hizmete-girdi Çağrı merkeziyle ÖSYM ve sınavlara ilişkin sorular, 7/24 cevaplanacak.

TUS ile DUS kılavuzlarında değişiklik yapıldı

tus-ile-dus-kilavuzlarinda-degisiklik-yapildi TUS ile DUS ilkbahar dönemi kılavuzlarında değişiklik yapıldı.

MEB, 2013-PYBS Sınav Kılavuzu’nu yayımladı

meb-2013-pybs-sinav-kilavuzunu-yayimladi Başvurular 11-22 Mart tarihlerinde yapılacak 5,6,7,9,10 ve 11. sınıf öğrencileri 9 Haziran’da, 8. sınıf öğrencileri ise 8 Haziran’da sınava girecek.

SBS başvuruları başladı

sbs-basvurulari-basladi 8. sınıfların katılacağı Seviye Belirleme Sınavı için başvurular 22 Mart’ta sona erecek.

2013 AÖF Sınav Sonuçları Resmen Açıklandı

2013-aof-sinav-sonuclari-resmen-aciklandi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2013 güz dönem sonu sınav sonuçları resmi olarak açıklandı.

Çocuğunuzun okula uyum sağlamasını istiyorsanız oyun oynamasına izin verin

cocugunuzun-okula-uyum-saglamasini-istiyorsaniz-oyun-oynamasina-izin-verin Hisar Intercontinental Hospital Çocuk Psikoloğu Seval Yazıcı ile ilkokula başlayan ve oyun ile okul arasında bocalayan çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiğini konuştuk…

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi

ogretmenlik-alan-bilgisi-testi ÖSYM, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’ne ilişkin konu ağırlıklarıyla örnek soruları internet sitesinden adaylarla paylaştı.

AIESEC Yurtdışı Stajı için sınavlar başlıyor

aiesec-yurtdisi-staji-icin-sinavlar-basliyor Kurumsal stajlar sınavı 17 Mart, proje stajları sınavı 24 Mart’ta...

YGS'de din dersinden muaf olanlar felsefe soruları çözecek

ygsde-din-dersinden-muaf-olanlar-felsefe-sorulari-cozecek ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, 24 Mart’taki YGS'de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 5 soru sorulacağını, bu dersten muaf olan adayların ise felsefe alanından 5 soru ile değerlendirileceklerini

SBS bu yıl son kez yapılacak

sbs-bu-yil-son-kez-yapilacak Avcı; SBS, LYS, YGS, öğretmen atamaları gibi konularda soruları cevapladı.

TUS ve DUS başvuruları

tus-ve-dus-basvurulari TUS 14 Nisan’da, DUS 13 Nisan’da yapılacak.

YDS başvuruları Çarşamba günü sona erecek

yds-basvurulari-carsamba-gunu-sona-erecek Bu yıl ilk kez yapılacak YDS için başvurular 27 Şubat Çarşamba günü sona erecek.

Matematik ve fen eğitiminin analizi yapıldı

matematik-ve-fen-egitiminin-analizi-yapildi ESOGÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turhan: ”Her ülkenin kendine özgü eğitim modelleri var. Türkiye, kendine özgün modelleri geliştirmek zorundadır”

Yurttaki öğrenci internete ücretsiz ulaşacak

yurttaki-ogrenci-internete-ucretsiz-ulasacak YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak: ”İnşallah kısa zamanda YURTKUR gençliğine bedava internet erişimi sağlanacak”

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın sınav başvuruları başladı

darussafaka-egitim-kurumlarinin-sinav-basvurulari-basladi Türkiye’de 150 yıldır eğitimde fırsat eşitliğinin sembolü olan Darüşşafaka Eğitim Kurumları eğitimle yaşamları değiştirmeye devam ediyor.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ