EĞİTİM

ÖSYM adayları saatle izleyecek

osym-adaylari-saatle-izleyecek ÖSYM, sınav salonlarında yaşananları ''dijital saat'' görünümlü kameralarla kayıt altına alacak. Uygulama ilk kez 24 Mart'taki YGS'de kullanılacak.

ALES başvuruları pazartesi başlayacak

ales-basvurulari-pazartesi-baslayacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilkbahar dönemi başvuruları 11-20 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacak.

444ÖSYM hizmete girdi

444osym-hizmete-girdi Çağrı merkeziyle ÖSYM ve sınavlara ilişkin sorular, 7/24 cevaplanacak.

TUS ile DUS kılavuzlarında değişiklik yapıldı

tus-ile-dus-kilavuzlarinda-degisiklik-yapildi TUS ile DUS ilkbahar dönemi kılavuzlarında değişiklik yapıldı.

MEB, 2013-PYBS Sınav Kılavuzu’nu yayımladı

meb-2013-pybs-sinav-kilavuzunu-yayimladi Başvurular 11-22 Mart tarihlerinde yapılacak 5,6,7,9,10 ve 11. sınıf öğrencileri 9 Haziran’da, 8. sınıf öğrencileri ise 8 Haziran’da sınava girecek.

SBS başvuruları başladı

sbs-basvurulari-basladi 8. sınıfların katılacağı Seviye Belirleme Sınavı için başvurular 22 Mart’ta sona erecek.

2013 AÖF Sınav Sonuçları Resmen Açıklandı

2013-aof-sinav-sonuclari-resmen-aciklandi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2013 güz dönem sonu sınav sonuçları resmi olarak açıklandı.

Çocuğunuzun okula uyum sağlamasını istiyorsanız oyun oynamasına izin verin

cocugunuzun-okula-uyum-saglamasini-istiyorsaniz-oyun-oynamasina-izin-verin Hisar Intercontinental Hospital Çocuk Psikoloğu Seval Yazıcı ile ilkokula başlayan ve oyun ile okul arasında bocalayan çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiğini konuştuk…

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi

ogretmenlik-alan-bilgisi-testi ÖSYM, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’ne ilişkin konu ağırlıklarıyla örnek soruları internet sitesinden adaylarla paylaştı.

AIESEC Yurtdışı Stajı için sınavlar başlıyor

aiesec-yurtdisi-staji-icin-sinavlar-basliyor Kurumsal stajlar sınavı 17 Mart, proje stajları sınavı 24 Mart’ta...

YGS'de din dersinden muaf olanlar felsefe soruları çözecek

ygsde-din-dersinden-muaf-olanlar-felsefe-sorulari-cozecek ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, 24 Mart’taki YGS'de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 5 soru sorulacağını, bu dersten muaf olan adayların ise felsefe alanından 5 soru ile değerlendirileceklerini

SBS bu yıl son kez yapılacak

sbs-bu-yil-son-kez-yapilacak Avcı; SBS, LYS, YGS, öğretmen atamaları gibi konularda soruları cevapladı.

TUS ve DUS başvuruları

tus-ve-dus-basvurulari TUS 14 Nisan’da, DUS 13 Nisan’da yapılacak.

YDS başvuruları Çarşamba günü sona erecek

yds-basvurulari-carsamba-gunu-sona-erecek Bu yıl ilk kez yapılacak YDS için başvurular 27 Şubat Çarşamba günü sona erecek.

Matematik ve fen eğitiminin analizi yapıldı

matematik-ve-fen-egitiminin-analizi-yapildi ESOGÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turhan: ”Her ülkenin kendine özgü eğitim modelleri var. Türkiye, kendine özgün modelleri geliştirmek zorundadır”

Yurttaki öğrenci internete ücretsiz ulaşacak

yurttaki-ogrenci-internete-ucretsiz-ulasacak YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak: ”İnşallah kısa zamanda YURTKUR gençliğine bedava internet erişimi sağlanacak”

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın sınav başvuruları başladı

darussafaka-egitim-kurumlarinin-sinav-basvurulari-basladi Türkiye’de 150 yıldır eğitimde fırsat eşitliğinin sembolü olan Darüşşafaka Eğitim Kurumları eğitimle yaşamları değiştirmeye devam ediyor.

Üniversite öğrencilerinin sorunları

universite-ogrencilerinin-sorunlari CHP, öğrencilerin sorunlarının çözümünde hükümetin yetersizliklerinin araştırılması için önerge verdi.

Öğrencilere dershane sahibi darbesi!

ogrencilere-dershane-sahibi-darbesi İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’nde faaliyet gösteren bir dershanenin sahibi, binayı boşaltarak kayıplara karıştı

Öğretmen olayların arasında kalınca...

ogretmen-olaylarin-arasinda-kalinca Hakkari’de çıkan olaylar sırasında yoldan geçen bazı kadın öğretmenler, atılan gaz bombasından etkilenince gözyaşlarına boğuldu.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ