Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

KPSS tercihleri yarından itibaren alınacak

kpss-tercihleri-yarindan-itibaren-alinacak

ÖSYM, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının uygun olan kadrolarına yerleştirme yapmak için tercih alacak. Adaylar tercih başvurularını yarından itibaren 3 Temmuz 2013’e kadar yapabilecek.
23 Haziran 2013 Pazar 19:19

ÖSYM’nin açıklamasına göre, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alırken, kılavuza ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşılabiliniyor. Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekirken, yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.

Adaylar tercihlerini 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak ve tercih süresi de uzatılmayacak.

ÖSYM, KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerektiğini de vurguladı. (ANKA) Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/kpss-tercihleri-yarindan-itibaren/gundem/detay/1726713/default.htmEtiketler: KPSS , yönetmelik , ÖSYM , internet , Haziran , 2012 , 3 Temmuz , 2013

Haber okunma sayısı: 1102

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ