Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

KPSS tercih işlemleri başladı (aday giriş sistemi)

kpss-tercih-islemleri-basladi-aday-giris-sistemi

KPSS tercih kılavuzu belli oldu.KPSS tercih işlemleri 24 Haziranda başlıyor.KPSS tercih etmek isteyenler ÖSYM sitesinde görebilecekler.KPSS tercih işlemleri için haberimizi takip ediniz...
21 Haziran 2013 Cuma 22:32

KPSS tercih kılavuzu belli oldu.KPSS tercih işlemleri 24 Haziranda başlıyor.KPSS tercih etmek isteyenler ÖSYM sitesinde görebilecekler.KPSS tercih işlemleri için haberimizi takip ediniz...

KPSS Tercihleri

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

 

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

 

Kılavuz ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır.

 

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

 

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

 

KPSS Tercihleri ÖSYM

 

Adaylar tercihlerini 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

 

KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

 

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

 

KPSS Tercihleri ÖSYM Duyuruları sitemizde verilecektir.Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/kpss-tercih-islemleri-basladi/gundem/detay/1726050/default.htmEtiketler: KPSS , yönetmelik , ÖSYM , internet , Haziran , 2012 , 3 Temmuz , 2013


Haber okunma sayısı: 1025

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ